Режимні моменти в ГПД

завданя з 29.04.20 знаходяться по цьому посиланню - 
https://hpdlevkivschool.blogspot.com/p/blog-page_28.html

28.04.2020 (вівторок)
Ознайомитися з виховною бесідою на тему:
«Правила руху для велосипедистів»
Бесіда з учнями молодших класів про правила руху на велосипеді
Згідно з Правилами дорожнього руху (пункт 2.3 Правил дорожнього руху в редакції від 1996 року, зі змінами - останнє від 7 травня 2003 року) велосипед - немеханічний транспортний засіб. Їздити на велосипеді всіх типів по вулицях і автомобільних дорогах можна особам не молодше 14 років.
Що можна велосипедистам:
• їхати по узбіччю дороги;
• буксирувати причіп (але тільки той, який призначений для буксирування велосипедом);
• перевозити вантаж (але щоб він не заважав управління і не виступав більш ніж на пів метра за габарити по довжині або ширині).
Що потрібно велосипедистам:
• рухатися по крайній правій смузі в один ряд і як можна правіше;
• якщо їдете кампанією, необхідно розділитися на групи по 10 чоловік (відстань між групами повинна бути 80-100 метрів);
• пішки перейти дорогу, якщо необхідно повернути ліворуч або розвернутися на дорозі, де більше однієї смуги в кожному напрямку або є трамвайний шлях.
Що велосипедистам заборонено:
• їхати, не тримаючись за кермо руками, наввипередки, чіпляючись за рухомі транспортні засоби або за іншого велосипедиста;
• возити пасажирів, крім дитини до 7 років, на спеціальному сидінні з підніжками;
• повертати ліворуч або розвертатися на дорозі, де більше однієї смуги в кожному напрямку або є трамвайний шлях;
• їхати по дорозі, коли поруч є позначена знаком велосипедна доріжка;
• їхати під знаки «В'їзд заборонено», «Рух заборонено», «Рух на велосипедах заборонено», «Рух легкових автомобілів», «Автомагістраль», «Дорога для автомобілів»;
• їхати по тротуарах і пішохідних доріжках садів і парків;
• пересуватися по вулицях і дорогах, навчаючи і навчаючись їзді на велосипеді.


Велосипед і автомобіль
На перехрестях автомобіль, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу велосипеду, рухомого по головній. Автомобіль, що повертає праворуч, повинен пропустити велосипедиста, який рухається поруч з ним по тій же дорозі прямо. На нерегульованому перехресті велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, водії велосипедів повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі. На регульованих перехрестях велосипедисти повинні підкорятися сигналам спеціальних світлофорів або сигналами звичайних транспортних світлофорів. Сигналізувати про поворот потрібно наступним чином: витягнути пряму руку в сторону повороту або витягнути зігнуту в лікті руку в бік, протилежний напрямку повороту. Намір зупинитися сигналізується підняттям будь руки прямо вгору.


27.04.2020 (понеділок)
Ознайомитися з виховною бесідою на тему: 
«Чорнобиль не має минулого…»
Мета: познайомити учнів з трагедією століття – аварією на  Чорнобильській АЕС, розповісти про ліквідаторів аварії, наголосити про небезпеку радіації для усього живого, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як власні; розвивати  увагу, спостережливість; виховувати особисту відповідальність кожного учня за все, що відбувається  навколо, любов до рідного краю, сприяти формуванню патріотичних почуттів  у дітей.

Хід заняття:
Є у людей датищасливі, радісні, печальні. Здається, що життя складається з цих дат, в яких людина має маленьке право на щасливе чи жалюгідне існування, оскільки світ вічний, а життя людське, попри всі існуючі закони філософії, минає.
26 квітня – дата, яка стала для всіх наступних поколінь українців „чорною”.
Що це за дата?      День Чорнобильської трагедії.
Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні ці слова відлунюють у наших серцях гірким болем.
Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей, особливо молодих.

Не можна про це не сказати,
Мовляв, це було вже давно.
Перед очима батько-мати,
І Україна, і Дніпро.
Не можна ні про що мовчати,
Горить тривогою чоло.

Птахи складають гімн весні,
Всміхаються до сонця квіти,
А пам’ять лине в моторошні дні,
Гудуть жорстокі дзвони квітня.

Було собі місто Чорнобиль. Затишне, красиве. Та біля нього побудували атомну станцію. І недогледіли її.
Сталася аварія на атомній станції. Багато земель України стали брудні. На них не можна сіяти, пасти худобу. На заражених землях нікому тепер не можна жити. Ті землі треба тепер лікувати. Чорнобиль – тепер велика рана України.
Чорнобиль походить від назви гіркого полину чорнобилки. Спочатку так іменувалося давнє поселення, потім – місто, а згодом – і атомна станція.
26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша катастрофа сторіччя.  Рівно о 1 годині ночі 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали спокійним сном, над 4 реактором Чорнобильської атомної станції вибух розірвав нічну тишу. Ця світова аварія принесла з собою лихо, страждання багатьох поколінь, розруху, зруйновані долі людей, смерть. Значне забруднення радіоактивними речовинами великих територій України, Росії, Білорусії та інших країн. Минуло вже багато років, як все це сталося, але людська пам`ять знову і знову повертається до страшних подій тієї ночі. В ніч на 26 квітня 1986 року на зміні було 90 чоловік. Всі до одного з честю виконали свій громадський обов`язок. Всі вони знаходилися у зоні високої радіації. Вони мали право відступити, але не покинули своїх робочих місць, хоча це було дуже ризиковано для життя. Люди зробили все можливе, щоб врятувати станцію від руйнування.

Душевні, добрі, сильні, вперті –
Змогли стихію подолать.
Комусь прийшлось назавтра вмерти,
Комусь – ще довго помирать.

Бій без траншей і без окопів…
Він увійшов у память літ.
Спасли чорнобильці Європу.
А може, цілий світ.

Біду небачену зуміли,
Від долі людства відвести,
А на чорнобильських могилах
Безмовні виросли хрести.

Відвага…Для пожежника – це професійна риса, без якої ніяк не можна. Ось так тієї трагічної ночі пожежники виконували свою звичайну роботу. 28 чоловік 2 караулів затулили собою не тільки станцію, а й усю Україну. 6 чоловік загинули майже відразу.
Їхні прізвища повинні назавжди залишитися в нашій пам`яті, це:
·        Володимир Правик,
·        Микола Ващук,
·        Василь Ігнатенко,
·        Віктор Кибенок,
·        Микола Титенюк,
·        Володимир Тишура.
Герої Чорнобиля відомі всьому світу. Їхніми іменами названі вулиці, про них написані книжки.
У важких умовах вдалося загасити пожежу, попередити її розповсюдження її на інші енергоблоки… Суворий екзамен тримали не тільки пожежники, а й транспортники, будівельники, медики, спеціальні частини хімзахисту, вертольотчики, підрозділи охорони, міліції. Усі діяли героїчно, самовіддано.

Наша доля, наше горе,
Біль пекучий – чорний біль.
Сліз велике Чорне море!
Чорнобиль.
Чорний квітень, чорні квіти,
Чорна враннішня зоря…
Не пішли до школи діти.
Ой біда!
Не на рік, і не на 10,
Не на вік, а навіки.
Погоріли білі весни,
Мов граки.
Допоможи нам, Божа Мати.
Дай терпіння і зусиль.
Щоб забути, щоб не знати –
Чорнобиль.

34 років тому на ліквідацію трагедії всього людства поїхали люди з усіх куточків нашої України. Вони проявили мужність, героїзм, вірність своїй Батьківщині, відвагу. Ціною своїх життів вони рятували людство від страшної біди, вони загасили полум`я, не допустили непередбачених подій.
В Україні проживає приблизно 3 000 000 осіб потерпілих від аварії на ЧАЕС, в тому числі 96 000 дітей. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно становить 600000 осіб, 165000 інвалідів чорнобильського лиха.
Надовго ввійшла у кров та кості людей Чорнобильська трагедія. Скільки людей пішло з життя, скільки стало каліками, а ще скільки народиться! А які жагучі муки переносять матері, коли моляться біля лікарняного ліжка своєї дитини.
Чорнобильська трагедія – вічний біль. Він вчить нас відповідальності. Випробування Чорнобилем проходить кожна людина, не тільки та, що була ліквідатором на ЧАЕС, але й та, яка хоч на секунду задумається над тим, що сталося. Пам`ять про людей, які жили, працювали і ввійшли у безсмертя назавжди залишиться з нами.
Вічна пам`ять загиблим!
 
 24.04.2020 (п'ятниця)
Ознайомитися з виховною бесідою на тему:
«Особиста гігієна і розпорядок дня»
Мета: розкрити поняття режим дня; познайомити з правилами особистої гігієни; стимулювати бажання займатись спортом; довести, що гімнастика і спорт — необхідний елемент здорового способу життя; виховувати культурно-гігієнічні навички.
ХІД БЕСІДИ
—     Для того щоб бути здоровим, слід дотримуватись режиму дня. А що таке режим дня?
Режим дня — це правильне чергування праці й відпочинку. Це означає вставати в один і той же час, чистити зуби, їсти, гуляти, вчитись, відпочивати, лягати спати. Хто дотримується режиму дня, той буде здоровим і завжди все встигатиме.
Хто з вас розпочинає свій день із ранкової гімнастики? Які вправи ви виконуєте?
—     Давайте пограємо в гру «Режим дня».
Діти отримують малюнки із серії «Режим дня». Учитель залишає собі перший малюнок і розпочинає гру: «Оля встала і прибрала свою постіль», після чого розташовує малюнок на дошці. «Вона вмивається»,— продовжує учень, у якого є цей малюнок, і теж розміщує його на дошці і тощо.
—     Для того щоб бути здоровим, потрібно не тільки дотримуватись режиму дня, але й знати і виконувати правила гігієни тіла, одягу, житла, харчування.
Розгляньте малюнки і розкажіть, які предмети особистої гігієни ви знаєте. Для чого вони призначені? (Зубна щітка, розчіска, носова хустинка, індивідуальний рушничок)
—Чи знаєте ви, як правильно чистити зуби? Як доглядати за зубами?
—До нас завітав лікар Айболить. Він хоче ознайомити вас із правилами охорони зору. (Учитель показує малюнок лікаря, таблицю «Бережи очі».)
Правила охорони зору
     Бережіть очі від пошкоджень.
     Не торкайтесь до очей брудними руками.
     Витирайте очі чистим індивідуальним рушником або носовою хустинкою.
     Не читайте лежачи.
—     Щоб жити, працювати, рости, бути здоровим, необхідно правильно харчуватись, їжа повинна бути різноманітною, щоб організм отримав усі необхідні для життя речовини.
Висновки
—Для чого потрібно щоденно вмиватися?
—Як часто необхідно мити руки?
—Які правила особистої гігієни ви запам'ятали з нашої бесіди?

 23.04.2020 (четвер)

Літачок із паличок від морозива

Літачок із паличок для морозива перетворить твою гру на фантастичну пригоду, а також стане чудовим подарунком татові до свята. Тож якщо ти мрієш про небо, як Ілон Маск, почни з малого: збирай палички від ескімо разом з друзями та виготовляйте транспорт для ваших фантазійних польотів.
А прямо зараз я розповім тобі, як зробити літачок із дерев’яних паличок всього за 15 хвилин. Полетіли!
Тобі знадобляться:

  • палички від морозива,
  • клей ПВА (можна використати інший, однак ПВА швидше висихає),
  • гуаш (колір вибирай на свій смак),
  • коктейльна трубочка,
  • дерев’яна намистинка,
  • ножиці,
  • матеріали для оздоблення: кольоровий папір, стрази, ґудзики.

До роботи!

1. Підготуй п’ять паличок від морозива, склей між собою, промастивши вздовж клеєм ПВА. Якщо ти назбирав більше паличок або у тебе їх мало, можна клеїти не п'ять паличок. Міцно притисни палички одна до одної. Це фюзеляж — корпус літака. 

літачок з паличок від морозива

2. А тепер приклей отриману деталь до палички від морозива, як показано на фото. Це крила літака. Їх можна приклеїти посередині або ближче до носа літачка.


3. Відріж два шматочки коктейльної трубочки довжиною, що дорівнює ширині палички. Зафіксуй клеєм на крилах по обидва боки корпуса.
4. Зверху накрий відрізки трубочки ще однією паличкою від морозива, закріпи клеєм. Крила готові! Якщо ти працюєш з клеєм ПВА, потрібно почекати хвилин 30 до повного застигання клею.
5. Обріж паличку від морозива з одного боку великими ножицями та виготов хвіст літака.
6. А тепер виготов пропелер. Розріж дерев’яну паличку навпіл, закругли прямі кінці. Склади хрест навхрест та приклей до носа літака. Прикрась дерев’яною намистинкою або пласким ґудзиком. Тут можна включити фантазію і приклеїти все, що є під рукою. Ще хорошим варіантом буде кольровий бісер.
7. Залишилось тільки зробити наш літачок чепурним — розфарбувати фарбами, приклеїти стрази, наклейки чи паперові деталі. Впевнений — ти легко з цим впораєшся.
8. Щоб літачок красиво блищав, після повного висихання фарб покрий його двома шарами лаку.
Можна не розфарбовувати літачок, а приклеїти на нього різні намистинки, іграшки чи прикраси. Нижче на малюнку ви можете побачити варіант без склеювання крил трубочками та розфарбування. Виглядає дуже гарно.
Ось такі веселі диво-літачки дуже скоро можуть прикрасити твою кімнату. Не забудь виготовити кілька й для друзів.


22.04.2020 (середа)

СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧА ГОДИНА
У ГРУПІ ПРОДОВЖЕНОГО ДНЯ
Ігри та вправи, що сприяють успішній соціалізації школярів

Гра «Знайди пару»
До участі у грі запрошуються 7 учнів. Кожному з учасників на спині кріплять позначки (їх 4 види, три пари і одна позначка без пари).
Учасники не знають, що прикріплено у них на спинах. За сигналом кожен учасник шукає собі пару.
У кінці учасники стають парами.
-         Що відчуває учасник, у я кого немає пари? (Щонайменше, дискомфорт).
Можна зробити висновки, що загалом об’єднуються люди тоді, коли у них є щось подібне.
А коли немає близької людини, буває дуже важко і самотньо. Але це не значить, що потрібно пристосовуватися, ламаючи свою особистість.

Від чого залежить поведінка вас та ваших однолітків?

Бувають такі ситуації, коли на підлітка тиснуть оточуючі, наприклад група однолітків. Тиск групи не завжди є негативним. Назвіть приклади позитивного тиску групи.

Рольова гра «Зустріч на вузькій дорозі»
(виконується групами ( по рядах) по черзі, по 1 хв. на кожну групу)
Мета: розвивати згуртованість груп, уміння співчувати та підтримувати у складну хвилину.
У своїх групах виберіть за допомогою жеребкування собі ролі «Альпіністи» або «Туристи». («Альпіністи» і «Туристи» стають навпроти і повинні перейти вузьку дорогу, рухаючись разом і одночасно).
Обговорення
-         Як ви вважаєте, чи вдалося вам долати перешкоди?
-         Що допомагало, що заважало?

Притча  «Навіщо потрібен брат»
Найбільше на світі молодший брат любив старшого. Один раз зібрався старший брат в сусіднє місто у справах. Йти потрібно було три дні, тому брат запасся всім необхідним.
-         Візьми мене з собою, я тобі в дорозі пригоджуся —  став просити
молодший брат.
-         Ні, дорога небезпечна, а ти ще малий, — відмовився старший брат.
-         Мудрі кажуть: «Беззахисний той, у кого позаду немає брата". Візьми його, - попросила мати.
-         Чим мені може допомогти маленький хлопчик? - усміхнувся старший
брат.
Встав старший брат на світанку і відправився в дорогу. Не помітив він, що молодший за ним ув'язався. Так цілий день вони і йшли. Увечері влаштувався старший брат на нічліг, багаття розвів, вечерю зварив у казанку. У молодшого вже давно живіт зводило від голоду. Тільки він хотів з кущів вийти і в усьому зізнатися, як з'явилися двоє розбійників. Зв'язали вони старшого брата, речі його забрали і приготувалися з'їсти його вечерю.
Молодший брат був у розпачі. Тут він згадав, що старший брат навчив його наслідувати голосам звірів і птахів. Набрав молодший брат повітря і заричав тигром. Так заричав, що у розбійників кров в жилах застигла від страху. Кинулися вони бігти і речі покидали.
Вийшов молодший брат з кущів, а старший у страху закричав:
-         Біжи, брат, рятуйся. Нехай краще тигр мене розтерзає.
Засміявся молодший брат, розв'язав старшого і розповів про все.
Після вечері старший брат дбайливо уклав молодшого спати, вкрив його плащем і сказав: "Беззахисний той, у кого ззаду немає брата».

-         Які висновки можна зробити, прослухавши цю притчу?

Вправа « Колодязь»
Беруть участь 3 учні. Один будує колодязь із сірників, а двоє інших намагаються йому заважати, але вони не можуть торкатися  учасника або хитати стіл, тобто заважають за допомогою слів.
Час виконання - 1-2 хвилини.
Коментар (висновки): той, хто будував колодязь, – будував своє життя, у нього була своя мета, а ті, хто заважав,- були життєвими перешкодами…
Зроби свої висновки.

-         Кожній людині необхідно самореалізуватися в колективі. Необхідно намагатися включатися в загальну діяльність, при цьому показувати себе з позитивного боку, проявляти творчість, талант.

21.04.2020 (вівторок)

Ознайомитися з виховною бесідою на тему:
«Культура харчування»

Мета: закріпити поняття збалансо­ване, раціональне харчування, динамі­ка вживання їжі; формувати уявлен­ня про гігієну і правила харчування; довести дітям шкідливість недоїдан­ня та переїдання; розвивати інтерес до опанування культури харчуван­ня; виховувати санітарно-гігієнічні навички.
ХІД БЕСІДИ
1.      Актуалізація опорних знань. Бесіда.
Що є неодмінною умовою життя людини?
Чим їжа забезпечує наш організм?
Скільки ми повинні вживати їжі?
Які правила вживання їжі ви знаєте?
Яке харчування називають правильним?
Чому ми повинні вживати різноманітну їжу?
Як називаються основні вживання їжі?
2.      Повідомлення теми.
—     Наше здоров'я здебільшого залежить від того, як ми харчуємось. Сьогодні поговоримо про шкідливість недоїдань та переїдань.
3.      Проблемне питання.
—     До чого може призвести недоїдання?
—     Чому ми повинні дотримуватись режиму харчування?
Розповідь учителя
—      їжа є будівельним матеріалом, і вона теж неоднакова за своїм складом і значенням для організму. До складу продуктів харчування входять білки, жири, вуглеводи. Білки містяться в м'ясі, рибі, яйцях, молоці, кефірі, квасолі, горосі. Багатими на жири є вершкове масло, рослинні олії. Багатими на вуглеводи є мед, цукор, хліб, картопля, рис, манна, вівсяна та інші крупи, фрукти, овочі. Білки є будівельним матеріалом для організму, з них утворюються нові клітини, і завдяки цьому людина росте.
Жири відновлюють витрати тепло­вої енергії. Вони потрібні для зігрівання організму.
Вуглеводи витрачаються для роботи м'язів (фізична праця, рух, дихання, робота серця та інших органів).
Вживаючи прості вуглеводи (солодощі) протягом усього дня й після їжі, їх необхідно запивати рідиною (молоком, чаєм, водою). Причому ріди­ни повинно бути в 10—12 разів біль­ше, ніж солодощів.
Не можна вживати у надлишку про­дукти, багаті на складні вуглеводи (білий хліб, печиво, булки, торти, тістечка).
Захоплення солодощами, особливо, якщо людина недостатньо рухається, призводить до ожиріння.
Яку шкоду завдає людині недоїдан­ня та переїдання?
Переїдання призводить до переван­таження організму і хвороб.
Неперетравлена їжа «з'їдає» того, хто її їв. Тому з-за столу потрібно вста­вати без відчуття важкості в шлунку і з легким відчуттям голоду.
Недоїдання також небезпечне для ор­ганізму, оскільки він не отримує не­обхідних поживних речовин.
На дошці — малюнки. Розкладіть їх на три групи: в першу групу — страви, які краще з'їсти на сніданок; у дру­гу — страви, що краще їсти на обід; у третю — страви, що можна їсти на вечерю.
3.      Відгадування загадок.
     Латка на латці, посередині криць.
     Хто без болю і печалі доводить до сліз?
     Сидить дівчина в коморі, а коса
надворі.
4.      Читання вірша В. Дворедької «Салат».
Ми огірочок поріжем тоненько нашаткуєм капусту дрібненько, Ще насічемо петрушки і кропу, Трохи підсолимо, знімемо пробу. От і настала сніданку пора,— їжте поживний салат, дітвора!
5.      Читання правил із дошки.
     Необхідно старанно пережовувати Їжу.
     Під час 'їжі не можна читати, говорити, сміятись.
     Вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2 години до сну.
     Переповнений шлунок заважає нормальній роботі серця та легенів.
     На вечерю шкідливо їсти багату на білки їжу. Вона стає причиною неспокійного сну.
     Недоїдання та переїдання шкідливі для здоров'я.
6.      Підсумок.
— Поживність продуктів залежить від наявності в них білків, жирів та вуглеводів. Вони потрібні організмові у точно визначеній кількості.
Денна норма молодшого школяра Білки — 80 г; жири — 80 г; вуглеводи — 325 г.
Недостатня кількість білків жирів, вуглеводів призводить до виснажен­ня організму. Але більшої шкоди за­вдає їх надлишок. Переїдання при­зводить до перевантаження організму, ожиріння та хвороб. Тому необхідно привчитися їсти в міру, щоб спожи­те могло перетравитися.

17.04.2020 (п'ятниця)

Великодній кошик з паперу та пластиліну 


Сьогодні ми пропонуємо ідею простої саморобки до Великодня, в процесі виготовлення якої із задоволенням візьмуть участь наші найменші помічники. Робота з пластиліном і кольоровим папером - це не тільки захоплююче, але і дуже корисне заняття для малюків, а виготовлена ​​дитячими ручками саморобка стане найкращим подарунком для бабусь, дідусів та інших близьких людей.


Для виготовлення саморобки вам знадобляться такі інструменти та матеріали:

- кольоровий картон і папір;

- пластилін;

- шаблон кошика і яйця (заздалегідь малюємо на аркуші білого паперу і вирізаємо ножицями);

- клей ПВА;

- ножиці;

- олівець;

- фігурний діркопробивач.


Приступаємо до роботи:

Крок 1. Беремо лист кольорового картону. До зворотного боку аркуша прикладаємо заздалегідь виготовлений шаблон кошика, обводимо його олівцем.


Крок 2. Вирізаємо кошик.
Крок 3. Беремо лист кольорового паперу або картону і складаємо втричі.
Крок 4. Прикладаємо до листу шаблон яйця, обводимо олівцем і вирізаємо.
У нас вийшло три кольорових яйця:
Крок 5. Приступаємо до прикрашання яєць. Скачуємо невеликі кульки з пластиліну і прикріплюємо їх по краю першого яйця.
Крок 6. Приступаємо до прикраси другого яйця. Для цього скачуємо з пластиліну три "ковбаски" і прикріплюємо їх до яйця, злегка притискаючи.
Крок 7. Скачує з пластиліну кульки і розміщуємо їх між смужками.
Крок 8. Прикрашаємо третє яйце. Ліпимо з пластиліну пелюстки і серцевину квітки і прикріплюємо їх до яйця.
  
Ось такі гарні яйця у нас вийшли:
Крок 9. На зворотній бік кожного яйця наносимо клей і приклеюємо до кошику.
Крок 10. За допомогою діркопробивача або вручну вирізаємо квіточки, або інші елементи декору і приклеюємо їх до кошика. Ручку кошика можна також прикрасити різнокольоровими штампами.
Ось такий красивий кошик у нас вийшов! Творчого вам натхнення!


16.04.2020 (четвер)

Ознайомитися з виховною бесідою на тему:«Культура спілкування»


Мета: уточнити уявлення дітей про ввічливість; учити оперувати ввічли­вими мовними формами; вправляти у вживанні ввічливих слів залеж­но від ситуації; виховувати бажання бути ввічливими, турботливими, чуй­ними.

ХІД БЕСІДИ

Сьогодні ми поговоримо про те, як учні повинні поводитися з дорослими, товаришами, учителями, батьками, сторонніми людьми, тобто про ввічливість.

Що, на вашу думку, означає слово ввічливий?

Є слова дуже важливі, вагомі — Батьківщина, Україна, мир. Є рідні слова та близькі — мама, тато, бабуся, дідусь, брат, сестра. А ще є ввічливі слова, які називають «чарівними».

Які ви знаєте ввічливі слова?

Що ви кажете, йдучи зі школи додому?

Які слова ви промовляєте за зроблену вам послугу?

Всім людям стає приємно й хороше від цих слів. Чому?

Як ви звертаєтесь до старших за віком, незнайомих людей, до вчительки?

Пригадайте, як ваші мами і тата звертаються до своїх батьків — ваших бабусь і дідусів?

Як ви звертаєтесь до бабусі й дідуся?

Пограємо в гру «Ми — ввічливі діти». (Потрібно вставити ввічливі слова в текст.)

Мама послала Оленку до тьоті Галі за книжкою. Оленка подзвонила у две­рі, зайшла в квартиру і сказала... Тьотя Галя саме відпочивала, дівчинці стало незручно, і вона промовила...

Тьотя Галя дала дівчинці книжку. Оленка сказала... і пішла додому.
—     Потрібно бути ввічливим не лише в словах, а й у тоні, жестах, діях.
Якщо ввічливі слова сказані грубим голосом, вони перестають бути ввіч­ливими.
Культурна людина завжди вітається і прощається, адже не відповісти на привітання неввічливо.
Послухайте притчу «Про Єнота».
Маленький єнот збирав у лісі хмиз. Він набрав велику в'язку сухих гілок і рушив додому. Йому потрібно було перейти через річку. Міст був старий, скрипучий, і єнот дуже боявся. Обе­режно перебираючи лапами, він уже підходив до берега... Випадково гля­нув униз. Який жах! На нього диви­лось величезне кудлате чудовисько. Єнот швидко показав йому кулак,— чудовисько — теж.
Єнот посварився на нього палкою — палкою посварили і його. Єнот ки­нувся тікати. Захекавшись, він при­біг додому, до мами:
Ніколи більше не піду в ліс — там хтось страшний і злий.
Не бійся,— сказала мама. — Спробуй усміхнутися йому.
Єнот знову побіг до моста. Він нагнув­ся і... посміхнувся. І що ж? На нього дивилася усміхнена істота.
Малий єнот так зрадів, що зареготав.
—     Тепер воно буде зі мною дружити!
І єнот побіг через міст на інший бік.
—     Чого вчить ця притча?
Наведіть приклади зі свого життя, які підтверджують правильність цієї притчі.
Давайте пограємо в гру «Хто більше».
Діти називають ввічливі слова. -
—     Перевірте себе.
Коли ви вживаєте такі слова ввіч­ливості?
     Будь ласка;
     дозвольте потурбувати;
     вибач;
     дякую;
     я ненавмисне.
Прочитайте і поясніть прислів'я. Від теплого слова і лід розмерзає.
Тож, будьте ввічливими дітьми!

15.04.2020 (середа)

Великодня листівка: КУМЕДНЕ КУРЧА В ЯЙЦІ

Майструвати саморобки разом з малюками завжди радісно і цікаво, особливо якщо вони приурочені до свят. Давайте сьогодні разом з нашими маленькими помічниками зробимо яскраву великодню листівку, яку можна буде вручити в якості пасхального сувеніра близьким людям. Процес виготовлення такої листівки досить простий - з невеликою допомогою дорослих з цим завданням впораються навіть малюки.
Для виготовлення саморобки вам знадобляться такі інструменти та матеріали:
- лист кольорового картону;
- кольоровий папір;
- клей ПВА;
- канцелярські ножиці;
- фетр різних кольорів для елементів декору (можна використовувати кольоровий папір або пластилін).
Приступимо до роботи:
Крок 1. Беремо лист рожевого картону і на його зворотному боці олівцем малюємо контур яйця і половинку шкаралупи.
Крок 2. Тепер візьмемо лист жовтого картону і на його зворотному боці олівцем малюємо силует курчати. Зі зворотного боку жовтого кольорового паперу малюємо контур лапок курчати, а зі зворотного боку аркуша чорного паперу - два невеликих кружечка. Це будуть оченята нашого курчати.
Крок 3. Вирізаємо невеликий квадрат з жовтого паперу і згинаємо його по діагоналі. Це буде дзьоб курчати. Вирізаємо все заготовки ножицями.
Крок 4. Приклеюємо очі, дзьоб і лапки до тулуба курчати. Половинку шкаралупи наклеюємо на нижню половину яйця. При цьому клей наносимо лише на нижню частину контура, що не заклеюючи верхню частину шкаралупи, таким чином, щоб утворився "кишеньку".
Крок 5. Вкладаємо курчатко "кишеньку", що утворилася. З фетру і кольорового паперу вирізаємо маленькі квіточки. Приклеюємо їх до листівки.
Наше веселе великоднє курча готове! Святкового вам настрою!


14.04.2020 (вівторок)

Ознайомитися з виховною бесідою на тему:
«Харчування і здоров'я людини»



Мета: вчити учнів встановлювати взаємозв'язок між цінністю продукту й фізичним розвитком; продовжувати формувати вміння правильно обирати продукти, знати складові продуктів; виховувати навички культури й гігі­єни правильного харчування.

Обладнання: малюнки продуктів, ово­чів і фруктів.



ХІД БЕСІДИ

1.      Проблемні питання.

—     Для чого людина їсть? Від чого залежить здоров'я людини?

2.      Розповідь вчителя.

—     Здоров'я людини залежить не тільки від спадковості, способу життя людини, навколишнього середовища, але й від правильного й повноцінного харчування.

Давньогрецький філософ сказав: «Ми живемо не для того, щоб їсти, але їмо для того, щоб жити».

Харчування — обов'язкова умова для нашого життя. Без їжі людина не може існувати, з їжею ми отримуємо поживні речовини, необхідні для ро­боти мозку, серця, легенів, м'язів та інших органів. А ще здоров'я зале­жить від того, наскільки ретельно ми пережовуємо їжу, як швидко і часто їмо. Отже, щоб бути здоровим, не­обхідно знати правила харчування. Раціональне харчування — одна з го­ловних складових здорового спосо­бу життя. А що таке «раціональне» харчування?

Це правильно організоване й своєчас­не постачання організму добре при­готовленої і смачної їжі, яка містить оптимальну кількість різних пожив­них речовин, необхідних для розвит­ку та діяльності.

«Хто до ста років хоче жити, той пра­вильно їсти повинен вміти»,— гово­рить народне прислів'я.

3.      Питання для обговорення.

— Давайте згадаємо все, що знаємо про харчування.

     Скільки разів на день слід їсти?

     Якою повинна бути їжа?

     Чому важливо дотримуватись режиму в харчуванні?
     Як потрібно їсти?
4.      Складання правил харчування (на дошці, колективно).
     їсти потрібно 4 рази на день в один і той же час, потроху.
     їжа повинна бути різноманітною і складатися з різних продуктів.
     їсти потрібно правильно, ретельно пережовуючи. Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові захворювання.
     Під час їжі не можна відволікатися, займатися іншими справами. Це знижує апетит й погіршує засвоєння продуктів.
     Не можна переїдати. Переїдання — причина багатьох захворювань.
5.      Що означає «правильно харчуватись? Яка їжа для людини корисна? Що необхідно їсти, щоб бути здоровим? Розповідь вчителя про корисну їжу.
— У природі не існує якогось одно­го продукта, який би міг задовольни­ти потреби організму людини в цих поживних речовинах. Ось чому лише комбінація продуктів може забезпе­чити організм всіма необхідними ре­човинами.
Що ж потрібно нашому організму для життя? Які поживні речовини?
Для нормального розвитку і життєді­яльності нашому організму потрібні білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, мікроелементи і зви­чайна вода. Яку роботу виконують вони в нашому організмі?
Білки — це будівельний матеріал для нашого тіла. Наші м'язи, кров, вну­трішні органи, волосся, нігті й шкі­ра — це все білки.
Якою буде людина, якщо в її організ­мі бракуватиме білків? (Гальмування росту людини, слабкість м'язів, відсутність захисту організму від навко­лишнього середовища.)
Жири — джерело енергії.
Вуглеводи — забезпечують нормальну роботу м'язів, серця й печінки.
Вітаміни — органічні речовини, які надходять з їжею до організму люди­ни; необхідні для нормального обмі­ну речовин і життєдіяльності.
Мінеральні речовини беруть участь у створенні й укріпленні кісток лю­дини.
6. Які продукти корисні для людини?
На дошці знаходяться малюнки, на яких зображені різноманітні продук­ти. Вчитель пропонує дітям обрати ті, які, на їх думку, найкорисніші.
помідор
тістечко
морозиво
яблуко
сир
риба
лимон
петрушка
цукерка
батон
ковбаса
молоко
масло
олія
капуста
сметана
яйце
огірок
7. Вітаміни, що корисні для дити­ни.
— Вітаміни потрібні для нормаль­ного росту й розвитку дитячого ор­ганізму.
Вітамін А сприяє росту, допомагає нормальному зору. Його багато в моркві, маслі, сирах, помідорах, зеленій ци­булі, риб'ячому жирі.
Вітамін в потрібен для розумової й фізичної праці, поліпшує травлен­ня. Він є у житньому хлібі, горосі, квасолі, м'ясі.
Вітамін С запобігає простуді, поліп­шує кровообіг, сприяє росту, укріплює зуби. Його міститься багато в капус­ті, картоплі, помідорах, цибулі, час­нику, лимоні, шипшині.
Вітамін Д зміцнює кістки. На нього багатими є молоко, печінка, риб'ячий жир.
—     Правильно вчиняє дитина, яка вживає тільки ті продукти, які їй до вподоби?
—     Чи потрібно повністю відмовлятися від масла, м'яса, шоколаду?
Висновки. Продукти потрібно вживати різноманітні, щоб збагатити свій ор­ганізм вітамінами, необхідними для нормального росту і розвитку свого організму. Більш корисними є овочі й фрукти. їх можна вживати у великій кількості. Вживання деяких продуктів слід обмежити. Це цукор, жири, сіль, м'ясо, вершкове масо, цукерки.
8.      Гра «Відгадай корисний овоч або фрукт».
    І печуть мене, і варять, і їдять мене, і хвалять. (Картопля)
    Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква)
    Кругленька, та не сонце, біла, та не папір, з хвостиком, та не миша. (Ріпка)
    Без вікон, без дверей повна хата дітей. (Огірок)
    Зозуляста, сріблиста, сорочок наділа триста. (Капуста)
    Хто цей овоч роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
9.      Гігієна споживання їжі.
Складання з учнями корисних зви­чок, якими необхідно користува­тись під час їжі.
    Перед їжею помий руки з милом.
    Дотримуйся режиму харчування.
     їж повільно, ретельно пережовуй їжу.
     Не розмовляй під час їжі, не дивись телевізор.
     Після вживання їжі прополощи рот водою, помий руки.
10.    Запитання для повторення.
З яких поживних речовин складається наша їжа?
Чому потрібно їсти тільки свіжу їжу?
Навіщо на продуктах ставиться дата виготовлення й термін зберігання?
Чи можна пити сиру воду?
11.    Складання учнями меню продуктів для шкільної їдальні на один день (групова робота).

13.04.2020 (понеділок)

Гурток "Паперопластика"

виготовляємо круту зброю нінзя за відео - посиланням:

Ознайомитися з виховною бесідою на тему: 
«Увага! Діти на дорозі!»

Мета: ознайомити учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпити і актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях; розвивати пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулицях.
Хід уроку
-   Доброго дня, діти! Усміхніться і починаємо наш захід. Сьогодні ми з вами не просто будемо закріплювати правила переходу вулиці, а проведемо змагання. Я пропоную вам об'єднатися в групи. (Вчитель роздає дітям картинки із зображенням водіїв і пішоходів). Учні обирають капітана. Капітанам команд вчитель пропонує взяти картку. Капітан, який витягує картку «пішоходи», його команда і має таку назву, який картку «водії» - його команда - «Водії».
-   Багато з вас ходять до школи самостійно, без дорослих, тому ви всі повинні пам'ятати такі правила: шлях до школи вибирайте найбезпечніший, на якому менше переходів через вулицю чи дорогу. Коли йдете вулицями міста, будьте обережними! Не поспішайте! Йдіть тільки правим боком тротуару, чи узбіччям. Не виходьте на проїзну частину вулиці чи дороги. Проходячи повз ворота, будьте особливо обережні! З воріт може виїхати автомобіль. Переходь вулицю тільки по пішохідних переходах. Перед тим, як переходити вулицю, подивіться ліворуч. Якщо проїзна частина вільна - йдіть. Дійшовши до середини вулиці, зупиниться. Тепер подивіться праворуч. Якщо проїзна частина вільна, продовжуйте перехід. Якщо вулиця регулюється світлофором, обов'язково зверніть увагу на його кольори. Всі ми є пішоходами, тому повинні знати правила переходу вулиці і дотримуватися цих правил.
У нас дві команди - «Пішоходи» і «Водії». Ви будете змагатися між собою за право називатися «Кращим знавцем Правил дорожнього руху». Команди, відрекомендуйтеся. Командир команди «Пішоходи»:
-   Команда, наш девіз!
Учні команди: Наша команда знає багато!
Кажуть про нас: «Гарні малята!»
Командир команди «Водії»:
-   Команда, наш девіз!
Учні команди: Ми обіцяємо гарно змагатися,
Будемо кращими називатися!

1.Дорожній знак, який попереджує про обов'язкову зупинку. (Стоп).
2.Людина, яка керує автотранспортом. (Водій).
3.Що встановлюють перед переїздом через залізничну колію? (Шлагбаум).
4.Частина дороги, призначена для руху пішоходів. (Тротуар).
5.Місце, де перехрещуються дороги і вулиці. (Перехрестя).
6.Який чудовий гарний дім,
І вікна світяться у нім.
Взуття із гуми носить він
І головне, він п'є бензин! (Автомобіль).
7.Ділянка проїжджої частини, призначена для руху пішоходів через дорогу. (Перехід).





1








2
















3
















4


















5




















6
























7

















III станція "Загадкова".
Відгадайте загадки.

1.  Кінь залізний, гумою підкований. (Автомобіль).
2.  Яка тварина втекла із зоопарку, щоб лежати серед дороги? (Зебра).
3.  Які острівці розташовані не на воді, а на суходолі? (Острівці безпеки).
4.  Підморгне зеленим оком - ми йдемо, підморгне червоним оком — стоїмо. (Світлофор).
5.  Мій рогатий кінь двоногий Добре знає всі дороги.
Як захочу - він стоїть,
А скажу - то побіжить. (Велосипед).
1.  Де повинні ходити пішоходи? (По тротуару).
2.  Що таке перехрестя? (Місце, де перетинаються вулиці).
3.  Що таке пішохідний перехід? (Місце, де пішоходи можуть переходити вулицю).
4.  Де пішоходи можуть переходити вулицю? (У місцях, де є "зебра", дорожній знак "Пішохідний перехід" або світлофор)
5.  Як позначають пішохідні переходи на вулицях міста? (Білою фарбою наносять широкі лінії, а також знаком "Пішохідний перехід").
6.  Які сигнали має світлофор? (Червоний, жовтий, зелений).
7.  Що означає червоний сигнал світлофора? (Забороняє рух).
8.  Що означає жовтий сигнал? (Потрібно приготуватися переходити вулицю чи зупинитися посередині і чекати зеленого сигналу).
9.  Що означає зелений сигнал світлофора? (Дозволяє рух).
10.          Де можна кататися на велосипеді? (На дитячому майданчику, у дворі).
11.          Чому не можна кататися на велосипеді по тротуару га проїжджій частині?
(На тротуарі це заважає пішоходам, а на проїжджій частині можна потрапити під машину).
12.          Чому не можна виходити на вулицю та гратися на дорозі? (Там їздить багато машин, можна потрапити під машину).
13.          Чому не можна визирати з вікна чи висовувати руки, коли їдете в автобус, тролейбусі або трамваї? (Це дуже небезпечно, може зачепити машина, що проїжджає повз).
14.          Що робить регулювальник? (Керує рухом на перехресті).
V станція "КПГГ".
Тест А.
Як ви оцінюєте дії учнів, які перебігають вулицю?
1.                Якщо         запізнюються в школу, то роблять правильно.
2.                Це     вияв недисциплінованості, що може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди.
3.                Це     сміливі діти і діють вони правильно.

Тест Б.
Як правильно переходити дорогу після виходу з автобуса?
1.     Обійти автобус спереду.
2.     Обійти автобус ззаду.
3.    Пройти до пішохідного переходу, а в разі його відсутності, зачекати, поки автобус та інший транспорт від'їдуть подалі.
Тест В.
Скільки років має виповнитися, щоб мати право їздити на велосипеді по вулицях і дорогах?
1.     10 років.
2.     14 років.
3.     16 років.
Тест Г.
З якого боку повинні притримуватися пішоходи під час руху по тротуарах і пішохідних переходах?
1.     Правого.
2.     Лівого.
Назвіть одним словом.
1.     Прилад, що вказує на відстань, яку проїхав автомобіль. (Лічильник).
2.     Місце знаходження водія в автомобілі. (Кабіна).
3.     Рідина, яку застосовують для роботи двигуна. (Бензин).
4.     Частина дороги, призначена для руху пішоходів. (Тротуар).
5.     Основний механізм автомобіля. (Двигун).

Вікторина "Чи знаєш ти правила дорожнього руху?
1.            Для     чого існують правила дорожнього руху?
2.            Як       треба переходити регульоване та не регульоване перехрестя?
3.                Чому небезпечно переходити дорогу біля крутого повороту?
4.                Розкажіть, як треба поводитися на вулиці, якщо ви йдете в групі.
5.       Чому не можна відволікати водія під час руху автомобіля?
6.            Які      автомобілі обладнують сигналом типу "сирена" із синім або червоним блимаючим маячком?
7.                            Навіщо потрібні дорожні знаки?
8.                            На         які групи діляться дорожні знаки?
9.            Яку     форму мають попереджувальні знаки, про. що вони повідомляють?
10.       Де встановлюють знак, на якому намальовані діти?
11.           Про що повідомляють заборонні знаки?
12.           З якого віку учням дозволяється їздити на велосипеді по вулицях?
13.           Де можна навчитися їздити на велосипеді?
14.           Яким боком вулиці чи дороги в нас рухається транспорт?
1.                Правила    дорожнього руху існують для того, щоб на вулицях не виникали аварійні ситуації, вони слугують для безпеки пішоходів і водіїв.
2.                Уважно      подивитись на світлофор і переходити тільки на зелене світло. Пересвідчитись, щоб поблизу не було машини, починаючи перехід, подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги, - праворуч.
3.                Тому що з-за повороту може несподівано виїхати автомобіль.
4.                Треба         вишикуватись парами, дорослі обов'язково мають супроводжувати групу, в руках у них мають бути червоні прапорці.
5.                Водій         постійно повинен стежити за світлофором, дорожніми знаками й уважно дивитися на дорогу.
6.                Пожежні    машини, швидка допомога, міліцейські машини.
7.                Дорожні    знаки допомагають регулювати й організовувати рух пішоходів і машин.
8.                Дорожні    знаки бувають попереджувальні, заборонні, наказові та інформаційно- вказівні.
9.                Попереджувальні        знаки мають форму трикутника білого кольору з червоним обводом, вони попереджають водіїв і пішоходів про можливу небезпеку.
10.           Цей знак встановлюють біля шкіл, дитячих садків і оздоровчих таборів.
11.           Заборонні знаки забороняють певні дії водіїв та пішоходів.
12.           На велосипеді вулицями дозволяється їздити дітям, яким виповнилося 14 років.
13.           Вчитися їздити на велосипеді можна лише в тих місцях, де немає автомобільного руху.
14.           У нашій країні правосторонній рух.


10.04.2020 (п'ятниця)

Ознайомитися з виховною бесідою на тему: 
«СПОРТ – НАШ ДРУГ!»

Мета: збагатити знання про види спорту, їх особливості та значення; виховувати у дітей цінне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; прищепити інтерес до занять фізичною культурою та спортом.

Обладнання: малюнки, папір, олівці.

Хід заняття

І.Організація дітей.
1.Привітання.
2.Вступна бесіда.
Розкажіть про свій ранковий режим, перед тим як йти в школу?
Хто з вас робить ранкову зарядку?
Для чого вона вам?
Чи ведете ви здоровий спосіб життя?
А що таке здоров’я?

Здоров’я – це відсутність хвороб в організмі людини, коли людина почувається бадьоро і повноцінно.

- Що є корисним для здоров’я?
(збалансоване харчування, гігієнічні навички, загартування, активний відпочинок, спорт)
- А що шкодить нашому здоров’ю?
( шкідливі звички, куріння, ледачість, байдужість, необмежений час на перегляд телепередач чи гра на комп’ютері)
Отже, одним із найголовніших критерій є – спорт. Ось і про це ми сьогодні поговоримо. Давайте, запишемо тему нашого виховного заняття: «Спорт – найкорисніший замінник ліків».

ІІ. Основна частина.
1.Бесіда за темою.
Спорт – невичерпне джерело життя, сили і краси. Спорт – це ціла наука, філософія, що не приймає ні алкоголю, ні тютюну. Спорт – це режим, що дозволяє розподілити раціонально свій час.  Спорт – це сила волі, прагнення до перемоги, прагнення бути кращим. Спорт – це ясні думки. Спорт – це краса, це посмішки й щастя вас і ваших близьких. Спорт – це спілкування. Спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все більш популярним у нашому суспільстві, і це не просто данина моді, а бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров'я.
Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузького фр. disport — «дозвілля»«розвага») — організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їхніх фізичних та інтелектуальнихздібностей. Спорт — це змагання за певними правилами, зазвичай це специфічний вид фізичної або інтелектуальної активності, яку здійснюють з метою змагання, а також поліпшення здоров'я, отримання морального і матеріального задоволення, прагнення до удосконалення і слави, покращення навичок.
Спорт, на відміну від фізичної культури чи фізичної активності, передбачає участь у офіційних змаганнях за яких спортсмен може отримати матеріальну винагороду, титули, звання, нагороди. Крім власне змагань, спорт включає в себе підготовку до цих змагань — тренування. У цьому плані спорт є підвидом ширшого поняття фізичної культури. Часто спорт служить розвагою для глядачів.
Спорт ділиться на аматорський і професіональний. Професіональний спорт є важливою частиною індустрії розваг. За великими спортивними змаганнями спостерігають тисячі глядачів на трибунах стадіонів та спортивних залів і мільйони телеглядачів.
-         А хто з вас відвідує певні спортивні секції?
-         Які саме?
-         Якщо не відвідуєте, то який вид спорту найбільше подобається?

2.  .Зараз ми поговоримо про  деякі  види спорту.

-       Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка?
         - футбол;
-         Як ви дізналися?
         - тому що зображений футбольний м’яч, та ворота;
-         Які правила цієї гри?
         - по 11 гравців, суддя, м’яч, грати ногами.
-         Яких спортсменів (футболістів) знаєте?
         - Андрій Шевченко, Крістіан Роналдо, Мессі.
-        Цікавий факт: до 1912 р. – футбол грали руками, і навіть забивали руками гол.
-       Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка?
         - баскетбол;
-       Як ви дізналися?
         - тому що зображений баскетбольний м’яч, та корзина;
-         Які правила цієї гри?
         - по 5  гравців,  грати руками.
- Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка?
         - хокей ;
- Як ви дізналися?
         - тому що зображена шайба і клюшка;
-  Які правила цієї гри?
         - по 6 гравців, гра на льоду;.
-  Цікавий факт: перша шайба була квадратної форми;

3.Розгадування ребусів.
 

 (біг)

4.Розгадування загадок.
Загадка про футбол
 Кулю шкіряну ганяють, Лиш одну на полі мають! По ногах не б’ють — це фол! Називають гру… футбол.
Загадка про сноуборд
Той, хто диво-дошку має, Із гори, мов птах злітає. Це не гра — зимовий спорт! Зветься вид цей… сноуборд.
Загадка про спорт
Бокс, хокей, бобслей, футбол, Сноуборд і волейбол… Стадіон, басейни, корт – Об’єднало слово… спорт.
 Загадка про хокей
 Дві команди, як в футболі, Та на крижаному полі, І дорослих, і дітей Позбирав на лід… хокей.
Загадка про санки
 Сіла купа дітвори І поїхала з гори… Люблять їх усі малята. Звуть візочок цей… санчата.
Загадка про ковзани
З нетерпінням зиму ждуть, Лід малюють — іскри йдуть! Гострі та стрімкі вони. Мають назву… ковзани.

ІІІ.Заключна частина.
1.Підведення підсумків.
2.Розмальовки.

09.04.2020 (четвер)


Букет весняних квітів  у техніці пластілінографії 


Пластілінографія, або іншими словами техніка малювання пластиліном, виникла досить недавно, але за короткий термін свого існування це мистецтво стало популярним і особливо полбилося маленьким діткам. Ще б пак - адже використовуючи один лише пластилін можна зробити справжні різнобарвні шедеври! Сьогодні ми розповімо як зробити досить просту, але дуже цікаву і красиву композицію у вигляді букета весняних квітів. Цей варіант відмінно підійде для першого знайомства дитини з незвичайною технікою роботи з пластиліном, а результат у вигляді оригінальної картини стане чудовим подарунком для коханої мами, бабусі, сестри або подруги.






Для виготовлення композиції вам знадобиться:

- пластилін різних кольорів;

- дощечка для пластиліну;

- лист кольорового картону.






Беремося до роботи:

Крок 1. З пластиліну різних кольорів скочується тонкі "ковбаски".






Крок 2 . З довгих тонких "ковбасок" коричневого кольору викладаємо на аркуші контур вази. Щільно заповнюємо "ковбасками" різного кольору поверхню навколо нижньої частини вази.






Крок 3. Скачуємо "ковбаски" в валики і заповнюємо ними всю поверхню всередині контуру вази.



Крок 4. Викладаємо "ковбаски" у вигляді стеблин квітів. Поверхню пелюсток також робимо з кількох згорнутих "ковбасок".


Крок 5. Викладаємо з "ковбасок" і валиків серцевини і пелюстки квітів.


Наша барвиста композиція з пластиліну готова! Творчого вам настрою!

08.04.2020 (середа)

Ознайомитися з виховною бесідою на тему: 

«ВОГОНЬ: ДРУГ ЧИ ВОРОГ?»






Мета: пояснити дітям, що вогонь може бути корисним і небезпечним; дати уявлення про причини виник­нення пожеж та формувати розумін­ня необхідності знання й виконан­ня правил протипожежної безпеки; вчити запобігати виникненню поже­жі; переконати в небезпечності гри з вогнем.

ХІД БЕСІДИ

Вогонь нам служить,

коли він добрий дуже. Потрібний людям він без винятку усім.

Чи дозволяють вам удома користуватися сірниками?

Як ви вважаєте, для чого потрібен вогонь?

Чи хтось із вас знає, де ховається вогонь?

А чи може вогонь бути небезпечним?

1.      Де може виникнути вогонь?

Розгляньте малюнки і скажіть, де хо­вається злий вогонь. (Сірники, за­пальнички, каністри з бензином, гасові лампи, новорічні хлопавки, свічки, бен­гальський вогонь, петарди, карнаваль­ні костюми, багаття, вогонь на газо­вій плиті та в печі.)

Чому серед зображень є каністра?

До чого тут карнавальний костюм, зроблений із паперу і вати?

Папір, вата, бензин легко займаються, спалахують від найменшої іскри. Тому їх називають легкозаймистими.

2.      Правила запобігання пожежі.

    Із сірниками бавитися не можна.

    Електроприлади необхідно вимикати вчасно.

    Не можна залишати без догляду вогонь на газовій плиті, у печі.

    Без нагляду дорослих не можна влаштовувати ігри, що можуть спричинити пожежу.

    Не можна залишати праску неохолодженою на тканині або ставити її біля легкозаймистих матеріалів.

    Дуже небезпечно лити гас чи бензин у вогонь. Ця рідина спалахує, а полум'я можуть обпалити об­личчя, волосся, руки.

     Ялинку потрібно встановлювати на небезпечній відстані від печей та нагрівальних приладів.

     Не можна прикрашати ялинку свічками, адже може зайнятися хвоя, паперові іграшки.
—     Послухайте розповідь про те, що трапилося з хлопчиком, який не знав, що вогонь — це небезпечно.
На сірниковій фабриці зробили ма­ленького Сірничка, поклали в коробку разом з іншими сірниками й відвезли до магазину. Цю коробку сірників ку­пила мама маленького хлопчика.
Нашому Сірникові дуже хотілося чи­мось допомогти мамі. Він мріяв, що вона вийме його з темної коробки, запалить вогонь, приготує вечерю, і вся сім'я питиме чай із солодким ва­ренням та пирогами. Всім буде весе­ло й затишно.
Але трапилось інакше.
Мама вранці пішла на роботу й сказала синові: «Не бери до рук сірників!»
Але маленький хлопчик забув наказ мами. Він дістав нашого Сірничка й почав чиркати ним по коробці, як це робила мама. Сірничок спочатку зра­дів: нарешті здійсниться його мрія. Але потім злякався: хлопчик бавився вог­ником, поки не обпік пальці.
Він скрикнув від болю й випустив Сірничка.
—     Ой, що ти робиш! — закричав Сірничок.
Але було вже пізно. Вогник зачепив папірець на підлозі. Потім вогонь перекинувся на фіранку, загоріли­ся дерев'яні меблі й підлога. Хлоп­чикові стало жарко й страшно. Дим заважав йому дихати, щипав очі. Що робити?
Маленький хлопчик розгубився, він ще не знав, що необхідно звернутися до сусідів, викликати пожежників за телефоном 101. Замість цього він захо­вався під ліжко. Та вогонь і дим зна­йшли його і там. Хлопчик кашляв, кричав, плакав від болю. Врятували його пожежні. Хтось із перехожих побачив пожежу й зателефонував за номером 101.
Пожежні приїхали на великій чер­воній машині й погасили страшний вогонь. Хлопчика відвезли до лікар­ні. Зараз він одужує й хоче вивчити правила пожежної безпеки.
3.      Правила пожежної безпеки.
—     Прочитаємо їх.
     Як запалиш сірника, може трапитись біда.
     Від вогню ти не ховайся, а тікай і клич людей.
     101 ти викликай і адресу свою дай.
—А чи змогли б ви назвати свою адре­су пожежному чи міліціонерові?
4.      Гра «Телефон 101».
Діти беруть слухавку, правильно на­бирають 101, чітко говорять: «У нас по­жежа», називають свою адресу.
5.      Підсумок.
—     Вогник, Вогник, я твій друг,
Я твій друг, і ти мій друг.
Я потрібен людям дуже,
Поможу тобі, мій друже.
Я не буду пустувати
І з вогнем злим жартувати.
Я його переможу,
Людям всім допоможу.
Ти потрібен людям дуже,
Поможи мені, мій друже.
—     Хлопче, хлопче, я твій друг.

07.04.2020 (вівторок)


Рухлива листівка «Каскад емоцій»






Приготуємо для роботи: 6 аркушів кольорового паперу і 1 лист картону, ножиці, циркуль або котушка діаметром 6 см, кольорові фломастери, клей-олівець.

Покрокова інструкція виконання роботи.

Крок 1. З кольорового паперу вирізаємо 5 квадратів 7х7 см. Я взяла для цього папір блакитного, рожевого, зеленого, фіолетового і червоного кольорів.


Крок 2. З жовтого паперу вирізаємо 5 круглих заготовок для смайликів. Діаметр кожного 6 см. Щоб не помилитися з розміром, скористаємося циркулем. Проводимо з його допомогою лінії на зворотному боці жовтого паперу. Якщо немає циркуля, можна скористатися відповідною за розміром котушкою. Обводимо її і вирізаємо 5 кіл.

 

Крок 3. Намалюємо емоції на смайликах. Щоб малюнки вийшли більш контрастними, всі контури обводимо чорним фломастером.


Крок 4. Кожен смайлик наклеюємо на кольоровий квадратик.


Крок 5. З аркуша картону вирізаємо дві смужки розміром 2х14см і 7х27 см. Беремо широку смужку і робимо розмітку. Прикладаємо до смужки квадратик кольорового паперу зі смайликом так, щоб біля краю залишився невеликий зазор.

 

Крок 6. Тепер відзначаємо на смужці точками верхній край квадратика, після цього ставимо ще 4 мітки на відстані по 1см одну від одної. І внизу робимо таку саму розмітку. За мітками проводимо паралельні лінії.


Крок 7. Нам необхідно зігнути смужку по цих лініях. Щоб згинати було легко, проведемо по лініях, ручкою, що не пише, або тупим кінцем ножиць. Вийде невидима рельєфна лінія, яка допоможе легко зігнути картон.


Крок 8. Складаємо картон по кожній лінії. Зліва на лінії кладемо лінійку і з правого боку піднімаємо картон, роблячи загин.


Крок 9. Перевертаємо картонну смужку складками вниз. Починаємо наклеювати смайлики. Приклеюємо перший смайлик під першою складкою. Наносимо клей вузькою смужкою в 1 см на верхній край квадратика зі смайликом.


Крок 10. Наносимо клей на другу складку і приклеюємо другий кольоровий квадратик. Решту квадратиків приклеюємо аналогічно.

 

Крок 11. Беремо вузьку смужку картону. Розміщуємо її поперек широкої смужки ззаду і загинаємо кінці на лицьову сторону. Намагаємося, щоб загнуті краї вийшли приблизно однаковими.

 

Крок 12. Промащуємо загнуті краї зсередини клеєм. Піднімаємо останній смайлик і приклеюємо картонну смужку.
 
Крок 13. Нижню частину широкої картонної смужки закруглюємо. Малюємо півколо і вирізаємо.
Крок 14. Давайте перевіримо, як працює листівка. Тримаємо листівку в лівій руці, а правою злегка потягнемо за язичок. Дивіться, як змінюються смайлики. Наша листівка ожила.


06.04.2020 (понеділок)

Гурток "Паперопластика"

виготовити іграшку "Жабеня" за посиланням :https://pin.it/2jNJWwb


Ознайомитися з виховною бесідою на тему: «Ми рівні — ми різні»

Мета:  довести до свідомості учнів, що кожна людина — особистість, єдина і неповторна; сприяти поліп­шенню психологічного клімату в класі й навчати учнів поважати одне одного; виховувати в учнів самоповагу, впевненість, тактовність та доброту.
Обладнання: чисті аркуші паперу, олівці та фломастери.
Хід заняття
Слово вчителя.
Погляньте одне на одного і поміркуйте: чи схожі ви між собою? Гадаю,  що кожен із вас на це запитання  відповість: «Ні». Правильно, адже ви — особистості, у кожного з вас свій характер, свої звички, своя зов­нішність, уподобання. Не існує двох абсолютно однако­вих людей, навіть близнюки мають особистісні відзнаки. Проте не можна казати, що у вас не може бути нічого спільного.
Творче завдання «Чим схожі ми».
Учитель пропонує учням визначити між собою групи, які об'єднують осіб за:
  зростом;
  місяцем народження;
  кольором очей;
  кольором волосся;
  статтю;
     іменам
Слово вчителя.
Отже, між вами існує багато спільного і відмінного. Але усіх вас об'єднує те, що ви — учні ... (називає клас та шко­лу), мешкаєте у ... (називає населений пункт).
Як уже зазначалось вище, у кожного з вас свій харак­тер, свої думки, почуття, здібності. Погляньте на свої паль­ці. На них тоненький малюнок із ліній. У кожної людини він свій, неповторний. Природа немовби підкреслює, що кожен із вас — диво, яке ніколи не повториться. Зараз ми в цьому переконаємося.
Гра «Скажи мені, хто твій друг».
Учитель пропонує одному з учнів вийти до дошки і ста­ти спиною до класу. Інші учні мовчки, користуючись лише жестами, вибирають поміж себе одного, чиє ім'я має відга­дати той, хто стоїть біля дошки. Обернувшись до однокласників, учень починає відгаду­вати, ставлячи такі запитання:
1.           На яку квітку схожа ця людина?
2.     На яке дерево?
3.     На яку тварину?
4.     З яким кольором асоціюється ця людина?
5.     Який час року їй найбільш підходить?
6.     Яка музика найбільш пасує цій людині? та ін.
Подібні запитання ставляться доти, поки ім'я загаданої людини не буде відгадано.
Слово вчителя.
Неповторність появи на світ людини зумовлені самою природою й середовищем, у якому вона виховується. Жит­тя кожного з нас унікальне і неповторне.
А тепер уявіть, що всі ви — учасники важливого кос­мічного проекту.
Творче завдання «Послання від мешканців Землі».     :
Учитель поділяє учнів на кілька груп і пропонує їм си­туацію.
«На Землю надійшли сигнали з космосу, що підтвер­дили існування на інших планетах розумного життя. ООН вирішила послати космічні кораблі у напрямі, звідкіля надійшли сигнали.
Ці кораблі мають доставити на далекі планети інформа­цію про Землю.
Кожна група учнів має скласти послання інопланетянам і розповісти у ньому про землян.
У посланні потрібно повідомити про найважливіші спільні риси землян і про головні відмінності тих чи інших народів.
Тестування «Ми різні — ми рівні».
1.  Усі люди народжуються вільними і рівними. Знайди  фразу, яка краще за інші виражає ідею рівності: усі  люди мають:
а)  думати однаково;
б)  одягатися як інші;
в)  поважати думку іншого;
г)  мати однакові можливості й права.
2.  Що   станеться,   якщо   люди   будуть  рівні   абсолютно  у всьому?
а)  Усі стануть щасливими;
б)  світ здаватиметься нудним;
в)  не буде голоду й жебрацтва.
Після проведення тестування учні пояснюють свої думки.
Творче завдання «Це я».
Учитель роздає учням чисті аркуші паперу та фломас­тери. Завдання учням — намалювати себе й відобразити у малюнку власні захоплення, уподобання. Малюнки не підписують.
Після виконання завдання учитель збирає малюнки. Показуючи по одному малюнку, учитель пропонує учням відгадати, хто з однокласників зображений на тому чи ін­шому аркуші.
Заключне слово вчителя.
Кожна людина, кожна дитина — це окреме «Я». Кожна людина — неповторна на цій землі, вона є великою цін­ністю.
А щоб ви остаточно упевнилися у цьому, пропоную вам зазирнути до «чарівної скриньки» і побачити найціннішу, найважливішу людину.
Учитель дістає скриньку, на внутрішньому боці денця якої приклеєне дзеркальце, і пропонує учням по черзі за­зирнути всередину.

03.04.2020 (п'ятниця)

Відривна аплікація «Таємнича картина»

Сьогодні ми спробуємо створити таємничу картину зі звірами, що визирають з заростей дерев.
Для того, щоб зробити цю саморобку, нам знадобиться: кольоровий папір; фломастер; круглі наклейки і клей-олівець, аркуш паперу або картону чорного кольору.
Отже, швидше робитиме цю таємничу картину.
Покрокова інструкція виконання роботи.
Крок 1. Насамперед з кольорового паперу потрібно нарвати смужки  різного розміру, що будуть виконувати роль листя і чагарників різних кольорів. Використовуємо для цього зелений папір різних відтінків. Можна також використовувати картинки зі старих журналів.
Крок 2. Коли нарвемо достатню кількість листя і чагарників, їх потрібно розкласти на аркуші чорного картону, залишивши приблизно третину чорного картону посередині листа. Викладаємо листя так, щоб в центрі аркуша утворилося чорне вікно. Після цього наклеюємо все листя на картон. Кінці листя можна залишити неприклеєним, тоді наша аплікація набуде об’ему.
Крок 3. Далі за допомогою чорного маркера або фломастера наводимо контури листя, щоб надати їм більшої чіткості і виразності.
Крок 4. Якщо в наявності у вас є дві білі круглі наклейки, за допомогою того самого маркера необхідно намалювати зіниці.
Крок 5 . Приклейте по парі очей на незаповнену листям поверхню чорного картону (для більшої таємничості клеїти очі слід під листям).
 
Крок 6. Також подібні таємничі картини можна зробити на тлі печери, старовинного замку або потопленого корабля.

02.04.2020 (четвер)

Година спілкування на тему "Я і мій клас"

Мета: допомогти дітям зрозуміти важ­ливість спілкування, сприяти дотри­манню прав дитини в школі; навчити співпереживати, слухати; виховувати почуття поваги та взаємоповаги; уточнити уявлення дітей про ввічливість; учити оперувати ввічли­вими мовними формами; виховувати бажання бути ввічливими, турботливими, чуй­ними.
1. Розповідь вчителя з читанням оповідання.
—     Вивчаючи права людини, ми з вами говорили про людяність, доброту, співчуття. А для чого людині знати, як почувається хтось поруч?
Вміння слухати, почуття довіри, по­ваги і відповідальності необхідні лю­дині. У ставленні одне до одного слід поводитись з іншими так, як би хоті­ли, щоб ставились до вас.
Ви всі — учні. Вдома та в школі вас вчать, як правильно себе поводити, як стави­тися до однокласників. Будемо вчитися слухати, співпереживати та співпра­цювати. Це те, що необхідне кожному в спілкуванні з однокласниками.
Послухайте оповідання В. Сухомлинського "Чому?"
Три тижні не був у школі Сергійко: хворів. Скучив за товаришами й за вчителькою. Радісний, збуджений, прийшов хлопчик до школи. Ось його парта, ось і товариші. Думалось йому: в очах товаришів побачить він радість і привітання. Та їхні очі були спокій­ні й незворушні...
—А ти виконав сьогодні завдання? — тільки й спитав сусіда по парті.
—     Виконав,— тихо сказав Сергійко й заплакав.
2.      Бесіда з учнями.
З яким настроєм ішов Сергій до школи?
Що він хотів побачити в очах товаришів?
Чому заплакав хлопчик?
Приємно відчувати настрій інших людей, а іноді навіть необхідно.
Зараз ми пограємо у гру, яка навчить нас розуміти почуття учнів без слів.
3.      Гра "Емоції".
Правила гри
     Двоє учнів залишають клас.
     У той час, як вони за дверима, інші діти обирають якесь почуття, яке вони мають продемонструвати. Наприклад, щастя, злість, розчарування, захоплення, нудьга, самотність тощо.
     Діти, які були за дверима, повертаються, а присутні в класі розігрують обране почуття. Діти повинні відгадати його.
Чи легко було відгадати зображене почуття?
Як вам вдалось його відгадати?
Чи це добре — знати, що відчувають люди навколо тебе?
Чому?
-- Що б сталось, якби ніхто не звер­тав уваги на почуття іншого?
— Уміння співпереживати — це складова частина людських стосунків.
4.  Розповідь вчителя.
—     Життя людини — складний механізм, який залежить не тільки від зовнішніх умов, але й від внутрішнього світу людини. Кожна людина має особисте я — характер.
5.  Розподіл на групи методом "Улюблений фрукт".
Складові характеру.
Група 1.  Із чого складається характер людини?
Група 2. Що впливає на формування характеру людини?
Група 3. Чи бере участь сама дитина у надбанні якихось своїх якостей, звичок, рис характеру?
Група 4. Що ми називаємо людськими чеснотами, а що — недоліками?
(Робота в групах. Відповіді дітей (3-4 хв.)
Народжується дитина. Вона тільки з'явилась на світ, а вже потребує батьківської уваги, любові. Зараз від рідного оточення залежить, які риси характеру, звички закладаються в ди­тини.
Дитина підростає, і вже не тільки рідні мають вплив на особистість, а й інші люди — в дитсадку, в школі, у тран­спорті на прогулянці. Книги, музика, живопис впливають на формування внутрішнього світу дитини.
6.    Гра "Чарівні окуляри".
—     Проведемо гру ″Чарівні окуляри″. Через них можна бачити тільки гарне. Ви будете передавати їх з рук у руки, розповідати при цьому, що бачите гарного в тих людях, які поруч із вами.
(Передача окулярів від дитини до дитини. Починає вчитель)
7.  Характеристика учнями свого характеру. Власні спостереження.
А тепер спробуйте розповісти про свої чесноти і недоліки. Напишіть на одному листку свою хорошу рису характеру, а на іншому – погану. А потім на хмаринку ви будете наклеювати листок з  негативною рисою характеру, а на сонечко – з позитивною, при цьому потрібно буде коментувати свій вибір.
(Приклеювання рис характеру до сонечка і хмарки)
Як ви вважаєте, хто є причиною появи у вас недоліків?
Як, на вашу думку, їх можна уникнути? Що для цього ви повинні зробити?
Чи важко виправляти недоліки, про які вам повідомляють оточуючі?
Процес формування характеру — не односторонній. Крім зовнішніх факторів, важливі ще й внутрішні — робота мозку, серця і душі. Тільки у такому випадку можна говорити про саморозвиток особистості.
Чи може людина сама впливати й розвивати свій характер?
8. Притча "Про пихатого мандарина"
Дуже давно у старовинному місті жив великий мудрець, слава про якого поширювалася далеко від його рідного міста. Проте був у місті і вельможа – мандарин, який заздрив славі мудреця. І вирішив він придумати таке запитання, на яке той не зміг би відповісти.
    Спіймав метелика і подумав: "А що, як спитаю у мудреця: який метелик у моїх руках, живий чи мертвий? Якщо він скаже, що живий, я стисну долоні, і метелик помре, а як скаже, що мертвий, я розтулю долоні, і метелик злетить. Тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший".
   Так заздрісник і зробив. Та коли запитав про метелика, мудрець, який насправді був надзвичайно розумною людиною, відповів: "Усе в твоїх руках".
9.  Бесіда про ввічливість.
 - Сьогодні ми ще поговоримо про те, як учні повинні поводитися з дорослими, товаришами, учителями, батьками, сторонніми людьми, тобто про ввічливість.
Що, на вашу думку, означає слово ввічливий?
Є слова дуже важливі, вагомі — Батьківщина, Україна, мир. Є рідні слова та близькі — мама, тато, бабуся, дідусь, брат, сестра. А ще є ввічливі слова, які називають ″чарівними″.
Які ви знаєте ввічливі слова?
Що ви кажете, йдучи зі школи додому?
Які слова ви промовляєте за зроблену вам послугу?
Всім людям стає приємно й хороше від цих слів. Чому?
Як ви звертаєтесь до старших за віком, незнайомих людей, до вчительки?
10.  Гра  "Ми — ввічливі діти"
Пограємо в гру "Ми — ввічливі діти". Вам потрібно буде вставити ввічливі слова в текст.
Мама послала Оленку до тітки Галі за книжкою. Оленка подзвонила у две­рі, зайшла в квартиру і сказала... Тітка Галя саме відпочивала, дівчинці стало незручно, і вона промовила...
Тьотя Галя дала дівчинці книжку. Оленка сказала... і пішла додому.
Потрібно бути ввічливим не лише в словах, а й у тоні, жестах, діях.
Якщо ввічливі слова сказані грубим голосом, вони перестають бути ввіч­ливими.
Культурна людина завжди вітається і прощається, адже не відповісти на привітання неввічливо.
11. Казка про єнота.
Послухайте казку "Про Єнота".
Маленький єнот збирав у лісі хмиз. Він набрав велику в'язку сухих гілок і рушив додому. Йому потрібно було перейти через річку. Міст був старий, скрипучий, і єнот дуже боявся. Обе­режно перебираючи лапами, він уже підходив до берега... Випадково гля­нув униз. Який жах! На нього диви­лось величезне кудлате чудовисько. Єнот швидко показав йому кулак,— чудовисько — теж.
Єнот посварився на нього палкою — палкою посварили і його. Єнот ки­нувся тікати. Захекавшись, він при­біг додому, до мами:
Ніколи більше не піду в ліс — там хтось страшний і злий.
Не бійся,— сказала мама. — Спробуй усміхнутися йому.
Єнот знову побіг до моста. Він нагнув­ся і... посміхнувся. І що ж? На нього дивилася усміхнена істота.
Малий єнот так зрадів, що зареготав.
—Тепер воно буде зі мною дружити!
І єнот побіг через міст на інший бік.
Чого вчить ця притча?
Наведіть приклади зі свого життя, які підтверджують правильність цієї притчі.
 
12. Гра ″Хто більше знає ввічливих слів″.
Давайте пограємо в гру "Хто більше".
(Діти називають ввічливі слова)
 Запам’ятайте: від теплого слова і лід розмерзає. Тож будьте ввічливими дітьми!
Я хочу роздати вам Пам’ятку "Правила спілкування". Покладіть її в щоденники і не забувайте слідувати їй.

(Роздати пам’ятки "Правила спілкування")

01.04.2020 (середа)


Будь охайним та дбайливим!



Мета: формувати в школярів розуміння необхідності бути акуратними; виховувати уважне ставлення до власної зовнішності (одяг, зачіска, чистота рук тощо); викликати негативне ставлення до виявів неохайності.

Обладнання:сюжетні картки із зображеннями охайного та неохайного учнів; предмети особистої гігієни школяра (гребінець, носова хустинка). Попередня робота: шестеро учнів за допомогою класовода готують виразне читання напам’ять тематичного віршованого матеріалу.



ХІД ЗАНЯТТЯ



I. Організаційний момент

Вихователь. Ось і знову всі зайняли свої місця за партами. Я рада бачити вас усіх разом!

II. Розкриття теми заняття

Вихователь:

Та швидко у школі спливатиме час,

Ставатимуть все розумнішими в нас

Дівчатка оці та хлоп’ята,

Бо стануть знання здобувати.

У школі ви отримаєте багато важливих та корисних знань і навичок — і не тільки зі шкільних предметів. Ще ви дізнаєтеся, наприклад, про те, як правильно поводитися у школі та вдома, щоб і вас поважали, і ви самі себе могли поважати.

III. Повідомлення теми й мети

Вихователь. Діти, сьогодні ми поговоримо про дуже важливі чесноти — охайність і дбайливість.

Ці якості важливі для кожної людини і, звичайно, для школяра також. Наша мета — закріпити й отримати нові знання проте, чому саме нам треба бути акуратними, як потрібно стежити за своєю зовнішністю, щоб ваш вигляд завжди справляв гарне враження на оточуючих. Ви дізнаєтеся, які вади заважають людині бути охайною. Ми разом будемо боротися із цими вадами — адже брудним і нечупарам не місце в нашому гарному класі!

IV. Подання нових знань

Вступна бесіда

Вихователь. Поки що ви маленькі діти, і тому вдома про вашу охайність вам допомагають піклуватися дорослі. Звісно, яка ж мама чи бабуся допустить, щоб її улюблена донька або внук пішов до школи невмитими, не причесаними, неохайно вдягнутими? Чи згодні ви із цим? (Так.) Але до школи ще треба дійти, та й у школі вам доведеться перебувати півдня або й більше. Як ви думаєте, чи збережеться ваш гарний вигляд принаймні до повернення додому, якщо ви про це не дбатимете? (Ні.) Правильно. Ми вже говорили про численні обов’язки школяра: старанність та уважність у навчанні, чемність, дотримання дисципліни на уроках. Та в кожного учня є ще один обов’язок — бути завжди охайним і дбайливим.

Про це нам і розкажуть ваші однокласники, які до сьогоднішнього заняття підготували цікаві й повчальні віршики. Послухаймо ж їх.

Робота з віршованим матеріалом

До дошки виходить група учнів-читців. Діти виразно декламують віршики.

1-й учень

Мене товариш якось запитав:

«Навіщо нам охайність, чистота?»

Про це не треба довго міркувати:

Щоб гарно та достойно виглядати.



2-й учень

Учні мають бути, діти,

Всі причесані, умиті,

Одягатися ошатно,
Завше чисті руки мати.

3-й учень
За виглядом я власним стежу,
Повірте, друзі, як належить,
Я це робити не лінюся,
Тому навряд чи забруднюся.

4-й учень
Неприємно стріть хлопчину У пом’ятій сорочині,
Що невмиваний, брудний,
Весь розхристаний такий.

5-й учень
Зразу слід йому сказати:
«Ти у нас школяр хіба?
Сором, страм тобі, ганьба!
Приведи себе до ладу!»

6-й учень
Немає місця в школі нечупарам,
Тут місця неохайності немає.
Бо чистота — це необхідна справа,
Це навіть в першім класі дітки знають.

Вихователь. Молодці, діти. Ці напутливі віршики наразі були дуже доречними.
Діти-читці повертаються на свої місця.

Бесіда з учнями
Вихователь розміщує перед дітьми тематичні картки із зображеннями охайного та неохайного школярів і звертається до групи із запитаннями.
Запитання для бесіди
• Чи згодні ви з тим, що охайність — це один з обов’язків школяра?
• Як завжди має виглядати учень школи?
• Поясність детальніше, що, на вашу думку, означає виглядати охайно, мати чепурний вигляд.
• За якими ознаками ми помічаємо нечупарність, неакуратність людини?
• Розкажіть, яке саме враження справляють на вас охайний та неохайний учні.
• Чи знаєте ви, як слід стежити за власним виглядом?
• Які слова ви сказали б тому, хто завжди охайно виглядає, акуратно вдягнутий?
• Які поради ви дали б тим, кому байдуже до власного зовнішнього вигляду?
На кожне запитання відповідають 1-2 учні. Решта школярів можуть із дозволу вчителя доповнювати міркування своїх товаришів. Якщо учні вагаються, це робить сам вихователь

Вихователь. Як приємно, що всі учні нашого класу розуміють важливість охайності! Той, хто має ці чесноти, дружить із предметами гігієни — нашими помічниками в дотриманні чистоти, їх досить багато. До таких речей належать мило й зубна щітка, мочалка й рушничок, ножички для зрізання нігтів... Звичайно, ми розуміємо, що ці предмети учні із собою до школи не носять. Але серед предметів гігієни є такі речі, які краще завжди мати при собі — у кишені або портфелику. (Учитель показує школярам носову хустинку і гребінець, промовляючи віршик.)

Щоб нам охайно виглядати, їх завше треба поруч мати:
Це носова твоя хустинка —
Про неї не забудь, дитинко,
Як візьмеш ти ще й гребінець,
Тоді ти, друже, молодець!
Про ці потрібні дуже речі,
Напевно, буде вам доречна
Наступна, мої дітки, казка.
Послухайте її, будь ласка!

Слухання казки
Вихователь розповідає дітям тематичну казку.
Жили-були двоє друзів — носова хусточка і гребінчик. Вони були особистими речами першокласника Василька. Жили вони поряд, у кишені Василькового шкільного піджачка.
Та ось одного разу Василько виклав хусточку і гребінця. Хусточку він віддав мамі випрати, бо та забруднилася, а гребінчика витягнув з кишені просто так, разом із хусточкою. Уранці вже чиста й випрасувана носова хусточка з її приятелем гребінчиком чекали Василька на стільчику — мама приготувала їх, щоб хлопчик не забув узяти їх до ніколи.
Але Василько зранку довго вилежувався в ліжку: дуже не хотілося йому вставати. А потім заспішив, заквапився, адже до школи спізнюватися не можна!
Словом, так трапилося, що забув неуважний Василько вдома і свого носовичка, і гребінця. Побіг він до школи, залишивши їх на стільчику.
Тільки-но Василько вибіг з дому, як гребінчик схвильовано звернувся до своєї подружки хустинки:
— Ну як же так? — ображено бідкався він.— Як Василько міг забути мене? Адже тепер йому нічим буде в школі причесатися. Буде ходити з розкуйовдженим чубом, розпатланий, мов опудало... Усі однокласники, певне, будуть сміятися з нього.
— Атож,— підтримала товариша носова хустинка,— без мене теж Василькові буде скрутно: він не зможе ані носика витерти, ані щічок, ані рук. Мабуть, і вчителька не похвалить такого учня за неакуратний вигляд.
— Ох, думаю, соромно буде Василькові перед усіма,— вів далі гребінець.— Хоч би скоріше проминув цей день!
— Еге ж, не чекала я такого вчинку від нашого Василечка,— мовила носова хусточка,— він наче завжди був дбайливим, ніколи про нас не забував. Чому ж сьогодні так трапилося?
— Чому-чому! — розсердився гребінчик.— По-перше, через лінощі: нічого було до останньої хвилини в ліжку вилежуватися! По-друге, через поспіх, адже недаремно кажуть: хто спішить, той людей смішить!
— А по-третє — через неуважність. Неуважність охайності не приятелька,— міркувала хустинка.
Дуже хвилювалися речі за свого господаря. Після обіду Василько повернувся додому. Він дійсно був трохи замурзаний, розпатланий та в поганому настрої. Прийшовши зі школи, хлопчик насамперед помив руки і поклав до кишеньки свого піджачка забуті речі.
Ось тоді носова хусточка і гребінчик полегшено зітхнули.

Вихователь. Чи сподобалася вам ця казочка, діти? Як ви вважаєте, чому Василько по поверненні зі школи мав неохайний вигляд? А чому в нього був поганий настрій? Які вади хлопчика призвели до того, що він забув удома необхідні предмети гігієни? (Учні дають відповіді та пояснюють їх.)

А ви, діти, носите до школи носовички та гребінці або щітки для розчісування волосся? Дістаньте і покажіть їх, будь ласка! (Діти виконують завдання.) Молодці. Тепер ми знаємо, кого в нашій групі слід вважати найохайнішими, найдбайливішими школярами.
Але важливо не тільки мати необхідні предмети гігієни, але й добре вміти ними користуватися.

Фізкультхвилинка
Дітям пропонується ігровими рухами зобразити згадані дії.
Ми охайні та дбайливі діточки.
(Кроки на місці.)
Умиваємось щоранку залюбки.
(Імітація процесу умивання.)
Руки миємо ретельно ми із милом,
(Показують, як вони миють руки.)
Рушничками витираємося вміло.
(Імітація витирання обличчя й рук.)
За волоссям вміє кожен доглядати:
(Проводять руками по своєму волоссю.)
Його старанно розчісувать-чесати,
Причешу свою потилицю і чуба —
Моя зачіска привабливою буде.
(Зображують причісування волосся.)
Одяг мій також дбайливий вигляд має:
(Діти проводять долонями по своєму одязі згори донизу, оглядаючи себе.)

Я всі ґудзики старанно застібаю.
(Зображують застібання ґудзиків.)
А взуття моє начищене: дивіться!
(Тупають ніжками і показують на взуття.)
Я — школяр, тож виглядаю, як годиться! (Стають рівно, взявшись руками в боки.)
Вихователь просить школярів сісти на свої місця.

Вихователь. Діти, про дбайливість та акуратність говорить не лише зовнішній вигляд, але й ставлення до власних речей: підручників, зошитів та іншого приладдя. Хто вважає, що його речі завжди в порядку? (Учні відповідають.)
Двом-трьом учням пропонується довести сказане, продемонструвавши охайний вигляд своїх шкільних речей, порядок на парті тощо.

V.Підсумки заняття
Вихователь. Ось і завершується наша розмова. Сподіваюся, що вона додала впевненості в собі тим з вас, хто завжди охайний,— таких у нас більшість. А ті дітки, що іноді дозволяли собі недбалість та неакуратність, тепер, я сподіваюся, обов’язково виправляться і приділятимуть більше уваги своїй зовнішності, охайному вигляду й порядку у своїх речах.
Усього вам найкращого, друзі!

31.03 (вівторок)


Виготовлення з пластиліну об'ємної фігури тварини. «Мавпочка»

Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками; удосконалювати навички роботи з пластиліном; учити втілювати у виробах творчі задуми; розвивати дрібну моторику рук, творчі здібності, фантазію; виховувати естетичні смаки, культуру праці.

Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для ліплення.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Доброго ранку - сонце привітне!

Доброго ранку - небо блакитне!

Доброго ранку - в небі пташки!

Доброго ранку - зелені дубки!

Доброго ранку - люди привітні!

Я всім бажаю, щоб усмішки квітли!

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Відгадування загадки

На дереві все грається,

угору піднімається,

Кривляється, чіпляється,

на хвостику гойдається.

А зветься це малятко - веселе ... (мавпенятко).

2. Розповідь про мавп

Мавпи відомі людям здавна, особливо тим народам, які жили по сусідству з місцями проживання цих тварин.

Звіт груп

1-ша група «Науковці»

У Давній Індії, Давньому Єгипті, Індії та Китаї мавпа символізує мудрість, хоробрість, спритність і самовідданість.

У міфах давніх індійців і китайців божественні мавпи - розумні та спритні герої. Найбільшу славу здобув індійський мавпячий бог Хануман, відважний воїн і вірний супутник бога- героя Рами. Хануман наділений надприродними здібностями: він літає в повітрі, змінює свій вигляд і розміри, а його сила така, що дозволяє виривати із землі гори. Коли Хануман був ще маленьким, то спробував проковтнути сонце, думаючи, що це смачний фрукт, але бог грози Індра, захищаючи небесне світило, метнув у нього свій перун і зламав мавпячому богу щелепу. Відтоді й прозвали мавпячого бога Хануман, тобто «той, який має розбиту щелепу»...

2-га група «Всезнайки»

Найменшим приматом па землі прийнято вважати карликову ігрунку. Її розмір коливається в межах 11-15 см, не враховуючи хвоста, який може досягати 22 см у довжину.

У Таїланді щорічно влаштовують бенкет для мавп. У храм запрошують близько 2000 тварин і «завалюють» їх безліччю фруктів і овочів, якими люблять поласувати примати. Мавп у Таїланді дуже люблять: існує легенда про те, що колись вони допомогли місцевим жителям упоратися з навалою ворогів.

Цікаво, що мавпи належать до тих нечисленних тварин, які можуть упізнавати себе в дзеркалі.

III. Оголошення теми та завдань уроку

IV. Виклад нового матеріалу

1. Відгадування загадки

- Який матеріал нам буде сьогодні потрібний, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:

В руки ми його беремо

і старанно дуже мнемо.

Зусібіч м’якенький він,

зліпить все нам ... (пластилія).
2. Розповідь учителя
Слово пластилія прийшло до нас з італійської мови, у перекладі воно означає «виліплений». Пластилін був відомий ще в Середньовіччі. Наші пращури, щоб отримати цей матеріал, з’єднували глину та віск. У наш час основними складниками пластиліну є суха глина та парафін. У розтоплений парафін додають глину, а також спеціальні речовини, що не дають масі висохнути. Для того щоб пластилін був різнокольоровим, у нього додають барвники (пігменти). Існує «розумний» пластилін, або, як його ще називають, - хендгам (у перекладі з англійської - «ручна жуйка»). Це речовина на основі силікону, яка на дотик нагадує жувальну гумку. «Розумний» пластилін «тече», рветься, ламається тощо. За рахунок інших складових він може ще магнітитися, світитися та змінювати колір.
Сьогодні на уроці ми будемо використовувати пластилін середньої твердості, який неважко розім’яти за кімнатної температури, він гарно тримає форму і не вигорає на сонці.
3. Робота з підручником (с. 15—17)
4. Повторення правил безпечної поведінки під час роботи з пластиліном
Фізкультхвилинка
Рано-вранці по порядку
Вийшли звірі на зарядку.
Слоник хобот піднімав,
верблюд хвостиком махав.
Лиш маленьке мавпенятко
не спішило на зарядку.
На гілочці гойдалося,
всім весело всміхалося.
С. Ходій
- Діти, покажіть, як поводиться веселе мавпенятко.
V. Демонстрування та аналіз зразка
Пояснення послідовності виконання роботи
VI. Практична робота за посібником «А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас» (с. 24)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VII. Підсумок уроку
1. Виставка та оцінювання робіт учнів
2. Складання сенкану про мавпенятко (робота в парах)
Орієнтовний сенкан
1 іменник. Мавпенятко.
2 прикметники. Маленьке, веселе.
3 дієслова. Грається, стрибає, висить.
Враження від предмета. Любить їсти банани.
Висновок. Мавпенятко — повітряний акробат джунглів.
3. Створення реприз. Робота в парах
- Люди здавна помітили значні розумові здібності мавп. Цю особливість почали використовувати артисти цирку. Ви всі бачили мавпочок-акторів. Уявіть, що перебуваєте в цирку. Спробуйте себе в ролі актора.
Об’єднайтеся в пари «дресирувальник-мавпенятко» або «клоун—мавпенятко» і придумайте цікаву репризу (реприза - короткий вставний номер-жарт, який виконують актори розмовного жанру в цирку. Вони використовують факти життя, до яких глядачі аж ніяк не можуть лишатись байдужими. Наприклад, пара «клоун-мавпенятко»: клоун навчає мавпенятко, а потім мавпенятко дресирує клоуна).
4. Перегляд фрагменту циркової репризи за участю клоуна та мавпи
5. Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Що цікавого ви дізналися на уроці?
- Чого навчилися?
6. Прибирання робочого місця


30.03 (понеділок)

ГУРТОК " ПАПЕРОПЛАСТИКА"
виготовити собачку- орігамі за посиланням:https://pin.it/23Tcd0m

«УМІЛІ РУЧКИ»
Аплікація з паперу (овочі та фрукти)

Мета:      розширити уявлення учнів про аплікацію;удосконалити вміння обробляти папір; на­вчати виготовляти аплікацію з кольорово­го паперу; розвивати окомір, уяву, фанта­зію; виховувати естетичний смак, культуру праці.

Хід заняття

1.     ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ-ГРУПИ

Учні готують свої робочі місця до роботи. Учитель пе­ревіряє наявність необхідних матеріалів та інструментів.

2.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Який матеріал використовують для виготовлення
книг, зошитів, журналів?

Що ще можна виготовити з паперу?

Із чого виготовляють папір?

3.     ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ

Сьогодні ми розширимо поняття про аплікацію та її види. Удосконалимо вміння обробляти папір. Навчимо­ся виготовляти натюрморт за допомогою аплікації.

Аплікація — один з видів зображувальної техніки. Вона полягає в тому, що з певного матеріалу вирізують деталі майбутнього зображення, накладають їх на основу, прийняту за фон, і закріплюють. Аплікація як мистецтво виникла дуже давно.

В Україні аплікація з паперу була дуже популярна здав­на. Ці прості прикраси використовували для оздоблення оселі: їх наклеювали на стіни, сволок, комин печі. З паперу створювали картини з простим сюжетом, виконували орнаменти, зображали окремі предмети.

Залежно від того, що зображено на аплікації, вона поділяється на предметну, декоративну і сюжетну. (Демонстрація зразків.) Найпростішою є предметна аплікація. На ній зображується якийсь один предмет: птах, звір, листок, квітка, фігура людини тощо. Аплікація з паперу не може

передати тонів і напівтонів, як це можливо при малюванніолівцями чи фарбами; тому всі зображення з паперу спро-
щ
ені, стилізовані.              

Розгляньте зразки аплікацій. Які її них належать до предметної аплікації? (Цибулина, грибок.)

На сюжетних аплікаціях зображують ілюстрації до казок, віршів, а також пейзажі — картини природи: луки, ліси, річки, моря, гори і навіть космос. .

Розгляньте зразки аплікацій, що залишилися. Які з них належать до сюжетних? {Лісовий та космічний пейзажі.)

Які аплікації залишились? {Листівка і закладка.)Що на них зображено? Для чого вони призначені?

Ці аплікації називають декоративними. На них зображують орнаменти, якими прикрашають вироби.

Послухайте вірш.

Художник

Малювати картини руками не можна,

Лише серцем, що б’є у душі,

В тій, де мешкає дивний художник,

Що натхнення черпає в собі.

І лиш духом всесильна людина

Розфарбує цей світ кольорами,

Щоб ожила від світла картина,

Наче небо мовчазне над нами…

Так поет описує стан душі художника. Художники пи­шуть картини, зображуючи на них портрети різних людей, лісові, морські, сільські та міські пейзажі, а також натюр­морти.

Натюрморт — це жанр образотворчого мистецтва, пов’язаний із зображенням предметів побуту, овочів, фруктівгрибів тощо. (Демонстрування ілюстрацій.) Натюрморт можна не лише малювати, а й створювати аплікацієюз паперу та інших матеріалів. Але при створенні натюр мортів необхідно дотримуватися певних правил: добирати предмети різної форми, намагатися розмістити їх так, щоб вони частково перекривали один одного. Це надасть аплі кації більшої природності.

Розгляньте натюрморти. Який з них намалював художник, а який створений за допомогою аплікації?

Сьогодні, діти, ми створимо натюрморт з овочів та фруктів. Але спочатку давайте відгадаємо загадки і дізнаємося, чи гарно ви знаєте назви фруктів і овочів.

Сидить дівчина в коморі,

А коса її надворі. (Морква.)

Шапку має — не знімає.

У землі — аж до колін.

Хто натрапить, той вітає,

Віддає йому уклін. (Гриб.)

Я — кругленький хлопчик,

Як у мишки хвостик,

Червоненький я на вроду.

Піду в борщик із городу. (Буряк.)

Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували. (Груша.)

Я — кругленька, ще й жовтенька,

З хвостиком тоненьким.

На городі мене рвуть

І до столу подають. (Ріпка.)

Хто голівоньку свою

Влітку покриває

І по двадцять хустин
На голівці має? (Капуста.)
Народжується з квітки,
Його всі люблять дітки.
Заліза в нім багато.
Рум’яне і хрустке.
Ану скажіть, малята,
То що воно таке?  (Яблуко.)
Некрасива, шишкувата,
Як прийде на стіл вона,
Скажуть весело хлоп’ята:
Ну й розсипчаста, смачна! (Картопля.)
Стоять коні на припоні,
Не п’ють, не їдять,
А всі гладкі стоять. (Гарбуз.)
Довгий, зелений,    
Добрий солений,
Добрий і сирий.
Хто він такий?  (Огірок.)
4.     АНАЛІЗ ЗРАЗКА ВИРОБУ
Що зображено на натюрморті?
Яким способом виконане зображення?
Яку форму має основа аплікації?
—Яким способом закріплені на основі деталі аплікації?
Який фон аплікації?
(Учні дають відповіді на поставлені запитання, учитель узагальнює їх і доповнює.)
На аплікації зображена група овочів та фруктів, що створюють натюрморт. Зображення натюрморту вико­нане аплікаційним способом. Деталі закріплені на основі за допомогою клею. Основа аплікації — це аркуш альбом­ного паперу прямокутної форми. Фон аплікації складається з двох частин: верх — кольоровий папір світло-блакитного кольору, а низ — світло-коричневого. Можна використати й інші кольори світлих тонів.
Перед вами на партах лежать шаблони, які ми ви­готовляли на одному з попередніх уроків. Відберіть з них зображення фруктів і овочів. А тепер з усіх фруктів і ово­чів залиште тільки ті, які використаєте у своїй аплікації.
5.     ІНСТРУКТАЖ
Послідовність виготовлення аплікації натюрморту.
1.  Зробіть ескіз майбутньої аплікації.
2.  Підготуйте основу аплікації і наклейте на неї фон.
3.  Підберіть шаблони овочів і фруктів, які ви будете зо­бражати на аплікації.
4.  Підберіть відповідний кольоровий папір.
5.  Кожний із шаблонів накладіть на зворотний бік па­перу і обведіть олівцем.
6.  Виріжте деталі аплікації
7.      Розмістіть деталі на фоні аплікації, намітьте їх по­ложення.
8.  Намажте зворотний бік деталей клеєм і наклейте на визначені місця.
9.  Аплікація готова.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Учні виконують аплікацію. Готують основу аплікації, підбирають шаблони, розмічають дета­лі, розміщують їх на основі і наклеюють. Учитель слідкує за дотриманням правил безпечної праці, організаціє робо­чого місця та правил культури праці, звертає увагу на тех­нологічні карти.
6.     ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ЗАНЯТТЯ
Учитель перевіряє роботи учнів, звертає їхню увагу на точність виготовлення деталей, акуратність, компози­ційне вирішення зображення натюрморту.
7.     ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ

27.03.2020 (пятниц'я) 

ВІКТОРИНА ”У ЦАРСТВІ ЖИВОЇ ПРИРОДИ”

Мета: формувати в учнів пізнавальний інтерес;поглибити, розширити знання дітей про природу, про вплив поведінки людини на природу; виховувати любов до природи.

Обладнання: Плакат-галявина, кольорові квіточки, назви зупинок, надруковані слова назви тварин у конвертах, ребуси, запис пісні “ Звіробіка”, торбинка із бочечками, сигнальні картки 3-х кольорів.

Хід заняття.
Вихователь:
-  Сьогодні ми зібралися тут на вікторину. Це буде подорож до «Царства живої природи». А щоб не заблукати,ми будемо подорожувати за окремим маршрутом. А що це за зупинки,ви дізнаєтеся у ході подорожі.
(На дошці закріплені назви зупинок: Кмітливих. Винахідливих. Ребуси. Звіробіка. Заморочки із бочки.)
Усі діти групи об’єднані у команди за кольорами: червоний, синій, зелений.
- Відповідати на запитання буде кожна команда по черзі, але інші команди теж обдумують завдання і, якщо знають відповідь, піднімають сигнальну картку. Хто першим підніме картку, той матиме першочергове право відповісти і отримати бал, у тому разі, якщо команда, якій адресувалося питання відповіла невірно. Кожен бал – це квіточка відповідного кольору, яку я “садитиму” на галявину.

У команді діти обирають капітана, оратора, сигнальника й писаря.

1. Зупинка “Кмітливих “.
- Відгадайте загадки:
1.  Золотисте ситечко
Покотилось в літечко
Загляда в віконечко
Наче справжнє сонечко. (Соняшник.)

2.  Хто хвіст залишає,
 А від ворога втікає. (Ящірка.)

3.  Швидко скрізь цей птах літає,
Безліч мошок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в них він не зимує. (Ластівка.)

4.  Ой, яка ж вона гарненька,
Пишнохвоста і руденька,
Не звірятко - просто диво,
Невгамовне, пустотливе
Вгору-вниз, на гілку, з гілки.
Хто це буде, діти? (Білка.)

5.  На городі молода
Пишні коси розплела,
І зеленії хустинки
Золоті хова зернинки. (Кукурудза.)

6.  З-під снігу цвіт з’явився,
Прокинувся від сну.
І запросив усіх він
Зустрінути весну.   (Підсніжник.)

7.  Хати не будую,
Не мажу, не квітчу.
На гілці ночую,
Людям роки лічу.  (Зозуля.)

8.       Хто на собі ліс носить? (Олень)

9.       Повзун повзе, на базар голки везе. (Їжак)

( кріплення квіточок на “галявину“.)

2. Зупинка “Винахідливих”.
- Оберіть у своїй команді самого артистичного і винахідливого представника. Його завданням буде показати за одну хвилину 5 тварин своїй команді за допомогою пантоміми. Одна вгадана тварина -1 бал (одна квіточка на “галявині”).
(Діти обирають конверти із назвами тварин.)
1). Чапля, заєць, пінгвін, мавпа, риба.
2). Їжак, жаба, кенгуру, собака, змія.
3). Лисиця, олень, ведмідь, хом’як, кіт.
- Додатковий бал отримує команда,що впоралася швидше ніж за хвилину.

( кріплення квіточок на “галявину“.)

3.Зупинка “ Ребуси“. Кожна команда отримує по 3 ребуси, розгадує їх і сигналізує карткою про готовність. За один правильно розгаданий ребус -1бал. Представники команд по черзі демонструють розгадані ребуси.(Додаток.)
( кріплення квіточок на “галявину“.)
  1. Зупинка “Звіробіка”.
Фізкультхвилинка з музичним супроводом.

5. Зупинка “Заморочки із бочки”.
 Діти, ви довели, що багато чого можете, але ваші знання про природу ми ще перевіримо.
Ця торбинка незвичайна
Зовні вона дуже гарна
У ній є маленькі бочки,
А в тих бочках - заморочки.

По одному представнику від кожної команди дістають із торбинки по дві бочечки із завданнями: дати відповідь на питання, або продовжити речення. Про готовність відповідати команди сигналізують картками.
-  Чому не можна шуміти у лісі навесні?
-  Ви побачили гніздо пташки. Як його зберегти?
-  Птахи дуже корисні,бо вони…
-  Коли я піду до лісу,то не буду…
-  У моєї подруги день народження. Вона дуже любить конвалії. Я подарую їй…
-  У лісі ти знайшов поляну з грибами. Мабуть, вони отруйні. Треба … . Чому?

6.Зупинка ”Всезнайки”.
- На столах кожної команди по 4 чистих аркуші. Треба записати на них відповіді до наступних завдань і показати запис по команді. Бали отримають усі команди, які напишуть правильні відповіді.
· Це могутній хижий птах. Розмах його крил становить 2 м. В Україні зустрічається лише в Карпатах. Живиться дрібними тваринами і птахами, на яких  спритно полює. (Орел-беркут.)
· Птах досить великий, маса деяких особин досягає 15кг. Його називають провісником весни за приємний голос, що він подає, повертаючись із теплих країв. Відлітають ці птахи – ключем. (Журавель, лелека.)
· Тварина-савець чудово пристосувалася до життя серед морських просторів. Тіло обтічне, торпедовидне. Мордочка видовжена, голова плавно переходить у тулуб. Шкіра еластична, гладенька. Тварина відновлює і вловлює звукові сигнали. В Україні зустрічається у Чорному морі. (Дельфін.)
· Це найбільший за розмірами дикий звір в Україні. Довжина його тіла-3м, висота - 2м, маса - до 1000кг.Голова велика з короткими рогами. Тіло вкрите шерстю. (Зубр.)
Після демонстрації написів на дошку вивішуються фото тварин.
-Діти, що вам відомо про цих тварин?(Відповіді дітей.)
- Що їх об’єднує? (Вони занесені до Червоної книги України.) - Що це за книга?  (Демонстрація книги.)
- Це книга незвичайна. Вона ніби звертається до людей зі словами: “Зупиніться! Подумайте, що виробите і до чого це призведе! “ Вона ніби попереджає кожного, хто візьме її до рук, що необхідно звернути увагу на ті види, які занесені до неї. Вони не можуть зберегтися і вижити без захисту з боку людини.
- Отож, закінчився останній конкурс. Журі оголошує за нього бали. (На “галявину” чіпляється відповідна кількість квіточок.)
- Підрахувуємо загальну кількість балів за вікторину. 

Підсумок вікторини
Яка гарна і заквітчана наша “галявина”! Ви довели, щознаєте і любите природу. Природа чарує нас своєю красою. Вона викликає радість, здивування, а іноді смуток. Природа дарує нам продукти харчування, допомагає зміцнити здоров’я. Людина - частина природи. Природа потребує нашого піклування. Берегти природу – значить берегти життя.
Все на землі нам треба берегти  
І птаха, й звіра, і оту тваринку.
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо врешті, ти лише її частинка.
Йтиму садом, полем, а чи лугом,
Буду я природі вірним другом.
Не столочу навіть і трави,
 Я скажу їй: зеленій, живи!
Коли лісом буду я іти.
Теж посію зерна доброти.
Побажаю дереву і пташці,
Щоб віки жили у мирі й щасті.

26.03 (четвер)
Конспект спортивної години в ГПД
Місце проведення: двір будинку
Одяг і взуття: спортивне.
Фізкультурний інвентар: 2 футбольні м’ячі, 4 палички, 4 кеглі, 4 обручі.
Завдання:
1.                  Розучити гру “Карасі та щука”, розвивати швидкість, спритність.
2.                  Повторити гру-естафету “М’яч сусідові”, закріплювати навички передачі м’яча способом над головою, коригувати координацію рухів.
3.                  Розвивати швидкість, спритність, увагу під час проведення ігор-естафет.
Хід заняття
І. Підготовчий етап. (12 хв.)
1.                  Шикування.
2.                  Повідомлення завдань, інструктаж безпечної поведінки.
На цьому занятті ми з вами вивчимо гру “Карасі та щука”, повторимо гру “М’яч сусідові” і пограємо ігри-естафети, які ми вивчили раніше.
·                     Перелічіть правила безпечної поведінки під час фізкультурно-оздоровчої години.
·                     Уважно слухати вказівок вихователя, робити лише те, що каже;
·                     Дотримуватись правил гри, щоб гра була чесною;
·                     Не чіпати без вказівок спортивний інвентар;
·                     Не лізти без вказівки вихователя на драбинки, бо можна впасти і вдаритися;
·                     Не нищити фізкультурний інвентар: не гнути, не ламати, бо при цьому можна поранитися;
·                     Вміти програвати і вигравати.
Ходьба по колу (2 кола)
а) на носках;
б) на п’ятках;
в) на зовнішній частині стопи;
г) на внутрішній частині стопи.
4.                  Біг (2 кола).
а) у повільному темпі;
б) з високим підніманням колін;
в) з відкиданням п’ят.
5.                  Ходьба (1 хв.)
6.                  Перешикування.
7.                  Загальнорозвивальні вправи.
Комплекс вправ № 2
а) В.п. руки перед грудьми, ноги нарізно.
1-2 – відведення зігнутих рік;
3-4 – відведення прямих рік;
(повторити 6-8 раз).
б) В.п. – права рука піднята вгору, ліва – внизу.
1-2 – відведення обох рук назад;
3-4 – зміна положення рук;
(повторити 6-8 раз).
в) В.п. – руки зігнуті до плечей.
1-4 колові оберти руками вперед, назад.
(повторити 6-8 раз)
г) В.п. – рука на поле, ноги нарізно.
1-2 - нахил тулуба вперед;
3-4 – нахил тулуба назад;
(повторити 6-8 раз).
д) В.п. – руки на пояс, ноги нарізно.
1-2 –нахил тулуба вліво;
3-4 – нахил тулуба вправо;
(повторити 6-8 раз).

ІІ. Основний етап. (35 хв.)
1.                  Вивчення нової гри “Карасі та щука”.
а) ознайомлення зі змістом і правилами гри:
- Сьогодні ми з вами розучимо нову гру “Карасі та щука”. Зміст гри полягає в тому, що щука повинна виловити всіх карасиків у ставку. Переможцем гри стає той, кого щука не зможе зловити, або кого зловить останнім. За моїм сигналом “Попливли”, “карасі” перепливають ставок, а “щука” їх ловить,
Основне правило цієї гри – 6е виходити за межі “ставка”. А береги ставка у нас позначені кеглями. “Щука” повинна не просто торкнутися “карасика”, а міцно його спіймати.
Спіймані карасі виходять на берег, тобто за межі ставка і чекають закінчення гри.
б) перевірка усвідомлення змісту і правил гри:
·                     Що повинні робити “карасі”?
·                     Що повинна зробити “щука”?
·                     Яких правил треба дотримуватися у цій грі?
в) гра “Карасі та щука” (3 рази)
2.                  Повторення раніше вивченої гри-естафети “М’яч сусідові”.
а) повторення змісту гри “М’яч сусідові”.
·                     Пригадайте зміст гри-естафети “М’яч сусідові”.
(Група ділиться на 2 команди. За сигналом вихователя “На старт! Увага! Руш!” направляючий передає м’яч назад над головою. Гравець. Який отримав його, передає далі. Останній гравець з м’ячем оббігає команду з правого боку, стає попереду неї, передає м’яч наступному гравцеві. Перемагає команда, яка першою закінчила передавати м’яч.)
б) поділ групи на команди (вихователь назначає капітанів, вони жеребкуванням визначають, хто перший може вибирати членів команд).
в) гра-естафета “М’яч сусідові” (2 рази)
3.                  Повторення раніше вивчених естафет.
1.                   Естафета “Хто швидше?”
а) повторення змісту та правил гри-естафети “Хто швидше?”.
(Гравці розділяються на 2 команди, які утворюють колони. Попереду кожної колони стоїть направляючий. За сигналом вихователя “На старт! Вага! Руш!” направляючі біжать до призначеного місця, повертаються назад і передають естафету дотиком руки наступному гравцю.
Перемагає та команда, гравці якої швидше закінчили естафету).
б) естафета “Хто швидше” (3 рази)
1.                   
2.                   Естафета “Принеси м’яч”
а) повторення змісту та правил естафети “Принеси м’яч”.
(На відстані 7 м від команд розміщені обручі з м’ячами. За сигналом вихователя: “На старт! Увага! Руш!” направляючі команда біжать до обручів, забирають м’ячі, повертаючись до своїх команда і передають м’ячі наступному учасникові. Той з м’ячем добігає до обруча, де залишає м’яч. Повертається назад і передає естафету наступному гравцеві.
Перемагає та команда, гравці якої швидше закінчують естафету).
б) Естафета “Принеси м’яч” (3 рази)
1.                   
3.                   Естафета “Промінь крізь обруч”.
а) повторення змісту та правил естафети “Пролізь крізь обруч”.
(На відстані 7 м від команд лежать обручі. За сигналом вихователя: “На старт! Увага! Руш!” направляючі команди біжать до своїх обручів, пролізають крізь них. Повертаються і дотиком руки передають естафету наступним гравцям.
Перемагає та команда, гравці якої швидше закінчили естафету).
б) естафета ”Пролізь крізь обруч” (3 рази)
1.                   
4.                   Гра “М’яч з приплеском”
а) повторення змісту та правил гри “М’яч з приплеском”.
(Гравці утворюють коло, в середині, якого стоїть ведучий з м’ячем. Він кидає м’яч одному з гравців. Той, перед тим як зловити м’яч, має плеснути в долоні. Після цього він повертає його ведучому. Якщо гравець не плеснув в долоні або не впіймав м’яч, то сідає на підлогу і сидить, поки декілька гравців не сядуть разом з ним. Гра починається наново.
б) Гра “М’яч з приплеском” (3 рази)

ІІІ. Заключний етап. (3 хв.)
1.                  Ходьба у повільному темпі.
2.                  Дихальні вправи.
В.п. – сон вона стійка;
1 – глибокий вдих;
2 – повільний видих;
(повторити 5 раз)
3.                  Підсумок заняття.

25.03 (середа)

Розуучування ігор на ГПД


«Скакалки»


Ви правильно здогадалися: «скакалки» — це ігри зі скакалкою. Але і тут дитяча фантазія видумала стільки несподіваних варіантів, що «скакалки» можуть за своєю цікавістю змагатися з будь-якою азартною грою.Приміром, варіант «Дзеркало». Ведучий стрибає зі скакалкою, змінюючи через кожні десять стрибків спосіб стрибання. Інші учасники гри повторюють рух із максимальною точністю. Тут велике поле для вигадки — стрибки, схрещуючи і розводячи руки, і високо піднімаючи коліна, і крутячи скакалку так швидко, щоб вона встигла зробити два оберти за один стрибок, тощо. Хто перший помилиться, той і програв.


«Унікали й оригінали»

Розділіть групу на дві чи більше команд. Кожна стає в колону за каштаном. Через чотири-п'ять метрів зробіть фініш. За сигналом перша дитина з кожної команди біжить до фінішу і назад, передаючи естафету наступному гравцеві. Команди змагаються в оригінальності. Наступний гравець має досягти фінішу іншим способом: стрибками, підскоками тощо, але не повторюючи рухів.

«Феєрверк»Гравці вибирають по одному спритному гравцеві з команди. Ті мають утримати одночасно в повітрі спочатку два, а потім три, чотири, п'ять порожніх, різнобарвних, одноразових целофанових пакетів, підкидаючи їх двома руками.

«Алфавіт»

При кожному стрибку гравець має назвати одну з букв алфавіту (спосіб стрибання має бути складним, щоб важко було безпомилково стрибнути тридцять три рази, називаючи всі букви алфавіту). Зробивши помилку, гравець має відразу назвати рослину на цю букву чи тварину, чи місто, про що домовляються перед грою. Якщо це вдалося зробити відразу, гравець може починати стрибати спочатку, якщо ні — черга наступного гравця. Завдання учасника гри — пройти всі букви алфавіту.

24.03 (вівторок)

Намалювати малюнки на тему: «Ось і знову прийшла весна» (використовувати олівці, фарби). Зберегти  та представити на виставці малюнків всіх груп продовженого дня, після виходу з карантину.
А також А також Закріпити знання по правилам дорожнього руху за посиланням - посилання


16.03.20
Ознайомитись з годиною спілкування за посиланням посилання
Гурток паперопластика - Виготовити іграшку '' Веселе жабеня' за посиланням - Посилання


Вихователь Шевченко В.Л.
Телефон +380961851724
13.03.20
Прочитати бесіду "Бережливе ставлення до хліба" за посиланням - Посилання
Додаткові матеріали до посилання:
Серія малюнків «Який шлях проходить хліб, щоб потрапити до столу?

17.03 (вівторок)

Картинки по запросу "виховний захід на тему здоровий спосіб життя для ГПД для учнів 2 класу"

18.03 (середа)

                                          спортивна година

Результат пошуку зображень за запитом "спорт"Мета: Сприяти розвитку творчої ініціативи, кмітливості, спритності й швидкості в руках.
Інвентар: м'яч, скакалки.
I частина. Шикування. Організаційні вказівки вихователя. Ходьба. Повільний біг з переходом на ходьбу.Швидкий біг „змійкою", танцювальний крок „польки". Рухові вправи на загальний розвиток на місці.
ІІ частина. Шикування в колону по чотири.
Гра „Тунель". Гравці ділятъся на дві команди. Колони по двоє берутъся за руки. За командою вихователя, діти, які стоять останніми в своїх командах, тунелем під піднятими руками гравців біжать вперед, стають попереду колони i піднімають руки догори. Останні гравці в кожній команді виконують те ж, що i минула пара. Виграє команда, гравці якої спритнішими.
Вказівки до гри: як тільки гравці починають бігти вперед, останні пересуваються на одне місце назад. Відстань між учасниками не повинна зменшуватись.

19.03 (четвер)

ЦІКАВИМИ СТЕЖИНАМИ ПО «КРАЇНІ МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я»
Мета : Поглибити знання учнів про здоров’я, формувати уявлення про здоровий спосіб життя, його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку; розвивати уявлення про необхідність фізичної активності для фізичного розвитку, заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту; збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення ,логічне мислення, уяву, пам'ять, слідкувати за вимовою; виховувати інтерес до фізичної культури, необхідність дбайливого та бережливого ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: назви стежин у вигляді промінців, конверти із завданнями,стікери, олівці, репродукції картин.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1. Привітання вихователя
Поглянь, дитино, все довкола
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле –
Ти теж у відповідь їм посміхнись.
2. Інтерактивна вправа « Привітайся з сусідом …».
ІІ. Мотивація .
1. Вправа «Мікрофон».
- Що на світі найдорожче?
(Відповіді дітей вихователь фіксує на дошці).
Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя.
ІІІ. Повідомлення теми заняття
Ось про це ми дізнаємось на занятті. Здійснимо подорож цікавими стежинами по «Країні Міцного Здоров’я».
2. Гра «Одягни слово».
Придумайте епітети до слова «життя».
- Яке? (Веселе. Чудове. Красиве. Важке. Щасливе).
- Якого кольору життя ? (Оберіть свій колір олівця).
- Запишіть на стрічках, яке у вас життя.
(Діти заповнюють стрічки-промінчики та закріплюють їх на дошці).
Погляньте, які різні промінці! Життя – це перш за все здоров’я людини.
А зараз розпочинаємо подорож по стежинах
«Країни Міцного Здоров’я».
1.Стежина «Режим дня».
Режим дня – це правильне чергування праці і відпочинку.
Гра «Режим дня».
Діти отримують малюнки із серії «Режим дня» і розташовують їх у відповідності до свого «Режиму дня».
Висновок: для того, щоб бути здоровим, слід дотримуватись режиму дня.
2.Стежина «Особиста гігієна».
Висновок: щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: кожний ранок умивайся, чисти зуби, мий вуха та шию; завжди мий руки перед їжею; коротко зістригай нігті; тримай у порядку своє волосся; користуйся носовою хусткою.
3.Стежина «Ранкова зарядка і спорт».
Зарядкою починають свій день спортсмени, туристи, солдати. Бо фізичні вправи зранку – це заряд бадьорості на весь день. Після неї ви почуваєте себе бадьоро. А зі щоденної бадьорості і складається здоров’я ..
4.Стежина «Їжа – джерело росту і здоров’я».
«Хто до ста років хоче жити, той правильно їсти повинен вміти» – говорить народна мудрість.
Отже, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами, необхідними для нормального росту і розвитку вашого організму.
Вправа «Комора здоров’я».(Відгадай загадки)
Кожен знає, ця дівиця
На городі – мов цариця.
Коси довгі, та й платтячко рожеве має.
(Морква).
У борщі я головний,
Борщ без мене не смачний!
(Буряк).
Я – смачний, кругленький,
Маю щічки червоненькі.
(Помідор)
Хто мій зуб з’їдає сміло –
Здоровим буде неодмінно. (Часник).
Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».
Назвіть те, що дає їжа організму людини.
Висновок:
Хто дружити з вітамінами буде –
Всі незгоди позабуде.
Виросте міцним, здоровим,
Переможе всі хвороби
5.«Екологічна стежинка і загартування».
- Які фактори природи сприяють зміцненню здоров’я?
Загадки
1. Жовтий клубок по хустині качається, людям усміхається. (Сонце).
2. Чисте, напоєне запахом квітів.
Дихати без нього не можна … (Повітря).
3. Вона прозора, як сльоза…
(Вода).
Ще в давні часи вчені зрозуміли необхідність використання людиною природно-кліматичних факторів, які загартовують: сонце, повітря, воду. Досвід показує, що тільки за допомогою загартування можна вилікувати багато хвороб. Але починати загартовування потрібно поступово. Загартований організм не боїться хвороб і холоду.
Гра « Склади прислів’я »
1) Завдання. Розгадайте та поясніть вислів:
1. Щоб 5. ття 7. Зем
3. регти 10. збе 9. треба
2. збе 6. на 8. лі,
4. жи 12. природу 11. регти
(Щоб зберегти життя на Землі, треба зберегти природу).
Висновок: кожна зламана гілка, кожна зірвана квітка, кожний пійманий метелик – це рана, яка нанесена природі . Отже, щоб довкілля радувало нас, давало здоров’я і силу, як ви думаєте, що кожен з вас повинен зробити?
Садити дерева, не нищити зелені насадження, очищати струмки і джерельця від бруду.
6.Стежина «Активного відпочинку»
Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».
- Як ми з вами проводимо свій відпочинок ?
7.Стежина «Гарного спілкування».
Люди починають свій день словами «Доброго ранку!», «Доброго дня». Сьогоднішне заняття ми розпочинали привітаннями із всміхненими обличчями.
- Як ви думаєте, чи приємно бачити усміхнене обличчя, чути ласкаві, звернені до тебе слова ввічливості? Чому? (Відповіді дітей).
Посмішка зігріває серце людей, покращує настрій . Пригадаймо якомога більше лагідних, добрих слів. Наповнимо цими словами нашу класну кімнату.
Діти називають такі слова.
А зараз ми відчинимо двері нашого класу та випустимо ці слова по всій школі, в інші класи. Нехай усім дітям буде добре, приємніше, веселіше.
Гра «Побажання»
Продовжити фразу «Бажаю тобі й собі…»
Сім гріхів не наживай,
А любов у серці май.
Весело дивися в світ
І живи багато літ!
III. Підсумок заняття
- Що нового дізналися ?
- Коли треба починати берегти здоров’я ?
- Яка стежка найбільше сподобалася ?
Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!
Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, обирайте самі правильні стежини, крокуйте ними до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що нема більшого багатства, як здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.

20.03.2020 (пятниц'я) 

Заняття за інтересами. Ознайомитися  з виробами з природного матеріалу та виготовити аплікацію «Совушка» з круп і насіння. Майстер-клас.

Призначення: можна використовувати для оформлення інтер'єру дитячої кімнати, в якості подарунка друзям і знайомим.
Мета: вчити дітей виготовляти поробки з природного матеріалу
Завдання:
· виховувати у дітей бажання створювати красиві композиції з круп і насіння різних рослин, комбінуючи різноманітні матеріали.
· розвивати творчу уяву і естетичне сприйняття навколишнього світу.
· розвивати акуратність роботи з клеєм.
Природа - це справжня скарбниця ідей для творчості, де кожен небайдужий до краси людина, знайде для себе заняття до душі. Що може бути приємніше і шляхетніше природного матеріалу. Стикаючись з природою, ми стаємо добрішими. І ця доброта допомагає нам творити, даючи простір фантазії і творчості.
Весь день вона спить, ну а вночі літає.
Своїми великими очима виблискує.
Її гострий слух і уважний погляд.
Розшукають у траві жабенят і мишенят.
Обертається кругом її голова
І скаже: "Угу" нам лісова...(Сова).

Я сиджу на дереві,
За здобич стежу.
А побачу - полечу.
Обов'язково схоплю.
Є велика голова.
Впізнаєте? Я - ...(Сова).

Для виготовлення роботи нам знадобиться:


лист гофрованого картону, вирізаний з пакувальної тари; кольоровий картон, готовий малюнок із зображенням сови, клей «Момент», стека, ножиці; очі з набори для дитячої творчості; крупи: пшоно і манка; насіння кропу і соняшнику, дрібний чай (з пакетиків), квасоля, плоди шипшини, шматочок кори берези.
Покроковий процес виконання роботи
1. Виготовимо рамку для нашого виробу.
На лист гофрованого картону А-4 наклеюємо кольоровий картон. З насіння квасолі викладаємо рамку.
2. Вирізаємо стовбур берези з берести, зображення сови і наклеюємо на картон.
3. Контури малюнка сови, попередньо змазавши клеєм, «промальовуємо» чаєм. Даємо підсохнути 2-3 хвилини, стряхиваем зайве.
4. Приклеюємо очі і з половинок шипшини робимо намисто.
5. Заповнюємо окремі фрагменти аплікації: капелюшок - пшоном; підлоги капелюшки зсередини і гілочку берези - манкою; крила, хвіст і голову з боків - чаєм; передню частину голови і тулуба - насінням кропу. На невеликі ділянки малюнка наноситься клей. Потім посипається крупою (чаєм), так щоб не залишалося порожнеч між крупинками. За допомогою стеки прибираємо зайве.
6. До капелюшку приклеюємо квітка, а носик робимо з квасолі.
7. Додаємо листочки до дерева і наша робота готова!
Дуже цікаво працювати з крупами і насінням, придумувати сюжети, збирати композиції! Приваблює доступність і простота обробки.

23.03 (понеділок)

ГУРТОК " ПАПЕРОПЛАСТИКА"
виготовити іграшку " Гусінь" за посиланням: https://pin.it/6o9gBhb та  іграшку "Лисеня" за посиланням:https://pin.it/5KS67qC

Бесіда на тему: "Друг пізнається в біді"

Учитель. Доброго дня, діти! Сьогодні ми з вами поговоримо про дружбу. Про неї написано тисячі сторінок, сотні віршів, поем, романів. Говорять, що дружба потрібна людині лиш трішечки менше, ніж їжа та повітря. Ми поговоримо про дружбу як одну із загальнолюдських чеснот, спробуємо усвідомити значущість слова «друг», з’ясувати, яке значення дружби у житті кожного з вас. Розмова про дружбу — цікава і багатогранна. Ми спробуємо розглянути її зусібіч.
Учень. Нерідко буває так, що дружба дійсно допомагає у житті, але друзі теж сваряться. Розглянемо деякі ситуації, де між друзями стаються різні непорозуміння.
Ситуація 1
До Ігоря додому прийшов Володя.
Володя. Вмикай телевізор, наші грають!
Ігор. 
Не можу. На завтра не підготував українську літературу.
Володя. 
Облиш ти свої уроки, пропустимо ж перший тайм!
Ігор. 
Вибач, Володю, але не можу. Вибач!
Володя. 
Бач, який ти, а ще другом називаєшся.
Учитель. Чи правильно вчинив Ігор?
А що б ви зробили на його місці?
(Роздуми учнів.)
Ситуація 2
У класі хтось розмалював парту. Коли класний керівник помітив це, почав вимагати від учня, який за нею закріплений, пояснень: хто і коли це зробив? Учень сказав: «Я знаю, хто розмалював парту, але не можу сказати тому, що не хочу зрадити друга. Я сам її вимию».
Учитель. Скажіть, як би ви вчинили на місці учня, який зробив це? Хіба справжній друг учинить так? Хто має вимити парту?
Ситуація 3
Учениця. Ми з подругою товаришуємо з дитинства, живемо в одному під’їзді, на одному поверсі. Нещодавно я дізналася, що вона за моєю спиною глузує з мене і говорить, що товаришує зі мною тільки тому, що у дворі більше немає дівчат. А найприкріше те, що вона всім говорить, буцімто мені не можна довіряти. Зараз ми з нею не розмовляємо. Порадьте, як мені поводитись з нею, щоб вона мене не використовувала.
Завдання: розглянути ситуації і розповісти, щоб ви зробили в даній ситуації

Немає коментарів:

Дописати коментар